Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Białostocki klub z czterema medalami

2018.04.25 13:28
W miniony weekend (20-22.04) w Legnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule low kick. Na zawodach dobrze wypadli reprezentanci klubu Ragnarok Białystok, którzy zdobyli aż cztery medale.
Fot: Ragnarok Białystok
Na zdjęciu od lewej: K. Topczewski, A. Polińska, trener S. Szczepankowski, J. Gierejko, M. Gwaj

Julia Gierejko z ekipy Ragnarok Białystok została mistrzynią kraju w kickboxingu w formule low kick. W finale zmagań oznaczonych jako junior młodszy do 60 kg aktualna brązowa medalistka mistrzostw Europy pokonała klubową koleżankę - Aleksandrę Polińską.

Dwa brązowe krążki wywalczyli też seniorzy startujący w rywalizacji panów. Krystian Topczewski (kategoria wagowa do 71 kg) w pięknym stylu przebrnął eliminacje - gdzie wygrał 3:0 z Adrianem Kowalczykiem - a następnie wygrał ćwierćfinałowy bój z bardzo doświadczonym Łukaszem Bieniasem. Sposób na białostockiego zawodnika w półfinale znalazł dopiero Damian Piskorz z Hunter Gym Bydgoszcz, czyli późniejszy mistrz Polski.

Jeżeli chodzi o drugi medal w odcieniach brązu, to zgarnął go Michał Gwaj walczący w kategorii do 60 kg.

Teraz przed podlaskimi zawodnikami kilka tygodni treningów, po czym reprezentanci klubu Ragnarok Białystok udadzą się na Puchar Świata, który w połowie maja odbędzie się w Budapeszcie.