Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Kryński i Pomian ze złotymi medalami

2018.01.16 11:36
W miniony weekend (13-14.01) w miejscowości Koziegłowy rozegrane zostały 81. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Z imprezy medale najcenniejszego kruszcu przywieźli byli i obecni zawodnicy klubu UKS Wygoda Białystok.
Fot: Szymon Pomian

Piotr Kryński w kategorii Junior i Szymon Pomian startujący w rywalizacji oznaczonej jako Junior Młodszy to aktualni mistrzowie Polski w kolarstwie przełajowym. Obaj zawodnicy swoje pierwsze kolarskie szlify zdobywali na Maratonach Kresowych, a sportowego rzemiosła uczyli się w klubie UKS Wygoda Białystok. Pierwszy z wymienionych aktualnie reprezentuje barwy ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, drugi zaś wciąż jest wierny drużynie ze stolicy Podlasia.

Kryński bój na dystansie 17 600 m ukończył z czasem 00:45:05, co pozwoliło mu drugiego na mecie Nikodema Grzenkowicza (GKS Cartusia w Kartuzach) wyprzedzić o 17 sekund. Pomian natomiast startował w rywalizacji na 11 800 m i dzięki wynikowi 00:29:47 kolejnego zawodnika w stawce pokonał o 39 sekund.