Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Białostoczanie z dwoma medalami

2021.09.22 10:00
W miniony weekend (17-19.09), w Skierniewicach, odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Dobrze na tej imprezie wypadli zawodnicy z Białegostoku. Medale zdobyli Piotr Sulima oraz Magdalena Brzeska.
Fot: Stowarzyszenie Strefa Mocy

Magdalena Brzeska (kat. 57 kg, grupa weteranów 40-49 lat), dzięki osiągnięciu wyniku 225 kg, wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Wspomniana zawodniczka poprawiła swój rekord życiowy aż o 10 kg. W klasyfikacji Open Brzeska zajęła 6. miejsce.

Na imprezie tej świetnie wypadł również Piotr Sulima (kat. 93 kg, senior). Białostoczanin zgarnął brąz, osiągając rezultat 675 kg (przysiad - 265 kg, wyciskanie leżąc - 150 kg, martwy ciąg - 260 kg). Sulima w klasyfikacji Open uplasował się na pozycji numer 13.

Opisywani medaliści reprezentowali stolicę Podlasia jako przedstawiciele Stowarzyszenia Strefa Mocy Białystok. W wydarzeniu wzięło w sumie udział 179 zawodników i 86 zawodniczek.