Mistrzostwa świata w Londynie. Wojciech Nowicki wróci do Białegostoku z medalem

2017.08.12 07:59
Wojciech Nowicki po raz drugi z rzędu został brązowym medalistą mistrzostw świata. Zawodnik KS Podlasia Białystok na londyńskiej imprezie okazał się gorszy jedynie od Pawła Fajdka i Walerija Pronkina.
Fot: pzla.pl / Marek Biczyk

Najlepsi młociarze świata pochodzą z Polski. Kilka dni temu złoto na mistrzostwach globu w Londynie zgarnęła w konkursie rzutu młotem Anita Włodarczyk, a wczoraj (11.08) późnym wieczorem 1. lokatę w tej samej konkurencji wywalczył Paweł Fajdek.

Jakby tego było mało brązowy medal z imprezy przywiezie także Wojciech Nowicki. Białostoczanin posłał żelazny sprzęt na odległość 78,03 m, co pozwoliło zająć mu miejsce na najniższym stopniu podium.

Po zawodach reprezentant KS Podlasia Białystok nie był szczególnie zadowolony, gdyż czuł, że jest dobrze przygotowany i może powalczyć o więcej. Podczas chłodnych warunków w Londynie, kiedy koło było bardzo suche, aktualny mistrz Polski nie mógł jednak znaleźć dla siebie optymalnej pozycji rzutowej. Nowicki wprawdzie po trzeciej próbie objął nawet prowadzenie w konkursie, ale po chwili - posyłając młot na odległość 79,81 m - wyprzedził go Fajdek, a w ostatniej próbie zrobił to także Walerij Pronkin (78,16 m).

Zawodnik ze stolicy Podlasia powtórzył tym samym wynik sprzed 2 lat, kiedy to w Pekinie również wywalczył brązowy medal mistrzostw globu.