Mistrzowie Polski z podlasia

2006.01.23 00:00
Reprezentacja naszego województwa w kategorii uczniów gimnazjów zajęła pierwsze miejsce w konkursie wiedzy olimpijskiej "Na Zimowym Olimpijskim Szlaku-od Chamonix do Turynu".

Konkursu został rozegrany 22 stycznia 2006r. w Centrum Edukacji Olimpijskiej w Warszawie.
Nasi mistrzowie to:
1. Adam Łapiński - uczeń Gimnazjum w Sokołach
2. Radosław Niwiński - uczeń Gimnazjum w Sokołach
3. Emil Antipow - uczeń Gimnazjum nr 3 w Hajnówce

Wynik naszej drużyny gimnazjalnej jest najlepszy z pośród uzyskanych przez wszystkich mistrzów w pozostałych kategoriach i wnosi 87% maksymalnej punktacji możliwej do zdobycia.
Jednocześnie informujemy, iż Radosław Niwiński po niezwykle zaciętej dogrywce zdobył tytuł wicemistrza wiedzy olimpijskiej w kategorii indywidualnej. Natomiast mistrzem Polski w kategorii indywidualnej uczniów szkół ponadgimnazjalnych został Piotr Rutkowski - uczeń Zespólu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Mońkach.
Nasi zawodnicy wykazali się znakomitym poziomem wiedzy i dużą kulturą prezentacji. Chłopcy zprezentowali wiedzę znacznie wykraczającą poza wymagania konkursowe, np. bezbłędnie odczytując zadania filmowe i pytania z zakresu znajomości życiorysów olimpijczyków polskich.
Finał warszawski został przygotowany i przeprowadzony m.in. dzięki zaangażowaniu podlaskiego środowisko olimpijskiego-wizytatorów Kuratorium Oświaty oraz członków Podlaskiej Rady Olimpijskiej.