Młoda Jagiellonia wywalczyła punkt

2011.09.12 00:00
Jeden punkt wywalczyli piłkarze Młodej Jagiellonii. Białostoczanie zremisowali na wyjeździe z Polonią Warszawa 2:2 (2:1). Żółto-czerwoni przegrywali już 0:2, ale zdołali się podnieść i wywalczyć punkt.

Początek meczu świetnie ułożył się dla gospodarzy. Już w 4. minucie stały fragment gry na bramkę zamienił Dawid Weis. Jagiellonia nie potrafiła się podnieść po stracie gola i w efekcie za kilkanaście minut przegrywała już 0:2. Tym razem do siatki Ptaka trafił Đorđe Čotra. Białostoczanie odpowiedzieli dopiero w 30. minucie. Maciej Makuszewski ładnym strzałem z dystansu zdobył kontaktowego gola.

W przerwie trener Wojciech Kobeszko dokonał aż trzech zmian. Na boisku pojawili się ofensywnie grający Merab Gigauri, Przemysław Jastrzębski, a także Karol Mackiewicz. Od tej pory Jagiellonia zaczęła grać lepiej i w 59. minucie doprowadziła do wyrównania. Po zespołowej akcji Makuszewski w polu karnym podał do Kamila Zapolnika, a ten z łatwością znalazł drogę do bramki Polonii.

Białostoczanie chcieli pójść za ciosem i stwarzali kolejne dogodne sytuacje. Najlepszą mieli w 90. minucie kiedy to w sytuacji sam na sam z golkiperem Polonii znalazł się Piotr Murawski. Zawodnik Jagiellonii nie trafił jednak w światło bramki i mecz zakończył się remisem.

Młoda Jagiellonia zajmuje obecnie dziewiątą lokatę w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Białostoczanie mają jeszcze w zanadrzu zaległy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Polonia Warszawa (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 2:2 (2:1). Bramki: Weis 4, Čotra 16 - Makuszewski 30, Zapolnik 59.

Jagiellonia Białystok (ME): Ptak - Butkiewicz, Radecki, Józefiak, Zawadzki - Kądzior, Cañas (46. Gigauri), Makuszewski (80. Murawski), Grudziński (46. Jastrzębski) - Zapolnik (87. Kosiński), Maycon (46. Mackiewicz).