Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Białostoczanie bez medali

2017.04.10 14:49
W dniach 7-9 kwietnia w białostockiej hali ZSR CKP przy ul. Suchowolca odbyły się 29. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Najlepszymi zawodnikami imprezy zostali Natalia Bajor (AZS UE Wrocław) i Tomasz Kotowski (Energa-Manekin Toruń).
Fot: pixabay.com

W zmaganiach rangi mistrzowskiej wystartowało aż 116 uczestników i mimo że białostoczanie nie zdobyli na domowym turnieju żadnego medalu, to dla naszego regionu zakończone zawody okazały się udane. Spisali się bowiem organizatorzy, którzy dołożyli wszelkich starań, by przeprowadzenie spotkań i sędziowanie podczas 29. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym było na jak najwyższym poziomie.

Same rozgrywki nie przyniosły niespodzianek, gdyż czołowe lokaty zajęli faworyci. Rywalizację mężczyzn zwyciężył rozstawiony z numerem 2. Tomasz Kotowski, który w pojedynku o złoto ograł 4:3 turniejową jedynkę – Marka Badowskiego (Gwiazda Bydgoszcz). Wśród kobiet triumfowała natomiast najwyżej sklasyfikowana Natalia Bajor.

Spośród białostockich zawodników najlepiej spisał się Krzysztof Włóczko (UKS Dojlidy Białystok), który dotarł do strefy z miejscami 9-12. W zajęciu wyższej pozycji przeszkodził mu w 1/8 finału zwycięzca całych mistrzostw – Tomasz Kotowski.