MOKS nie dał rady. Grupa mistrzowska mocno się oddaliła

2019.03.09 20:24
Białostocki MOKS Słoneczny Stok doznał w sobotę (9.03) 9. porażki w sezonie. Brak punktów w starciu z Red Dragons Pniewy oznacza, że Podlasianie raczej nie znajdą się po zakończeniu rundy zasadniczej Futsal Ekstraklasy w grupie mistrzowskiej.

Sobotnia rywalizacja pomiędzy Red Dragons Pniewy a MOKS-em Słoneczny Stok Białystok była ważnym pojedynkiem w kontekście końcowego wyglądu górnej połówki tabeli. Podopieczni Adriana Citki, aby myśleć o grze w grupie mistrzowskiej, musieli na terenie rywali wygrać. Podobny zamiar mieli jednak gospodarze.

Pierwsza połowa spotkania nie była wielkim widowiskiem i zakończyła się remisem. Dla Czerwonych Smoków gola w 18. minucie zdobył Adam Wachoński, zaś chwilę później piłkę do siatki skierował Michał Maciąg.

Kolejna część meczu była już zdecydowanie bardziej bogata w ofensywne zapędy, ale głównie za sprawą gospodarzy, którzy po zmianie stron zaakcentowali swój pobyt na parkiecie 4 bramkami. Gol zdobyty przez Marcina Firańczyk w ostatnich sekundach zmagań nic więc już nie dał. Ekipa z Pniew pokonała MOKS 5:2, w efekcie czego białostoczanie mają już tylko iluzoryczne szanse na awans do górnej połówki tabeli.

12. MKS Pogoń '04 Szczecin 17 6 44:90

Red Dragons Pniewy - MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:2 (1:1)
Bramki: Adam Wachoński 18, 27, Patryk Hoły 33, Rafał Roj 39, Adrian Skrzypek 40 - Michał Maciąg 18, Marcin Firańczyk 40

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek, Święciński - Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Maciąg, Firańczyk, Grabowski

Red Dragons Pniewy: Budych, R. Roj - Kubiak, Wachoński, Kostecki, Górny, Frajtag, Skrzypek, Solecki, Holy, Miałkas, Kijak, Błaszyk, Vakhula