Motocross. Zawodnicy klubu Offroad Białystok startowali w Pucharze Polski

2016.05.07 09:14
Trzech kierowców klubu Offroad Białystok wzięło udział w Pucharze Polski w Motocrossie, który rozegrany został w Lidzbarku Warmińskim. Frekwencja dopisała, na linii startu stanęło aż 280 zawodników.
Fot: motocross.info.pl / Łukasz Iwaniuk

Tradycyjnie zmagania zaczęły treningi. W klasie MX 85, w której startowało 21. zawodników dziesiąty był Maksymilian Nikiel. W klasie Bartłomieja Nadolnego startowało 23. sportowców, on sam zakwalifikował się na 13. pozycji. Ostatnia klasa to MX Open, w której startował Damian Bykowski na 37 riderów zakwalifikował się na 6. miejscu.

W finałach pierwsi jechali najmłodsi, Nadolny niestety po awarii motocykla nie ukończył pierwszego wyścigu. W drugim biegu wystartował z wielką energią, przez chwilę jechał na 12. miejscu, potem spadł na 17. miejsce. W zawodach sklasyfikowany na 19. lokacie. Nikiel miał problemy w Lidzbarku, brak treningu w ostatnim czasie odbił się na wyniku zawodów. Pierwszy wyścig ukończył na 7. miejscu, drugi na 6.

W końcu przyszedł czas na klasę najwyższą - Open, tam prawie pełna maszyna startowa i wielu zawodników gotowych na walkę o każdy centymetr toru. I tak na dobry początek "Holeshot" zalicza Bykowski na swojej nowej 450-tce. Po dwóch wyścigach uplasował się na 4. pozycji w Pucharze Polski w klasie Open, co ze względu na mocną konkurencję nie było łatwe do zrobienia.

- Zawody jako całokształt poszły po mojej myśli, przyznam szczerze, że ten "holeshot" chodził mi po głowie. Niestety nie dało się uniknąć również błędów, w pierwszym wyścigu ustąpiłem pozycji na skutek przewrotki, natomiast w kolejnym biegu położyłem się w drugim zakręcie po starcie, przez co musiałem gonić cały wyścig. Kiedy udało się dopaść zawodnika z 6. lokatą, znowu się przewróciłem... więc pogoń od nowa. W każdym razie udało się pokazać z dobrej strony w ciężkich warunkach, a na tym mi zależało. Dzięki chłopakom z Offroad Białystok za przyjazd i doping - powiedział Damian Bykowski.