Nie strzelili gola, nie mają punktów. Słoneczni przegrali po raz 13. w sezonie

2021.03.29 07:32
W 27. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok walczył o punkty z klubem FC Reiter Toruń. Wyjazdowy pojedynek zakończył się porażką Podlasian 0:3.
Fot: Maciej Safaryn

Dwa ciosy w krótkim odstępie czasu ustawiły niedzielną (28.03) potyczkę między FC Reiter Toruń a MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. W 10. minucie spotkania na listę strzelców wpisali się Marcin Mrówczyński oraz Remigiusz Spychalski, dlatego podopieczni Adriana Citki zmuszeni zostali do gonienia wyniku i nieco ryzykowniejszej gry.

Niestety pościg za wyżej notowanym przeciwnikiem się nie udał. W 35. minucie zmagań rezultat rywalizacji, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem, na 3:0 podwyższył Michał Wojciechowski i choć Słoneczni w ostatniej fazie meczu próbowali odmienić oblicze pojedynku, to jednak tego dnia nie byli oni w stanie zapakować piłki do siatki. W tym sezonie białostoczanie mieli tylko jeden występ bez zdobytego gola. Mowa tu o przegranym aż 0:10 starciu z Rekordem Bielsko-Biała.

Następny mecz o ligowe punkty MOKS zagra dopiero po Wielkanocy. W najbliższej serii zmagań, która zaplanowana jest na sobotę (3.04), Słoneczni powinni mierzyć się u siebie z Gattą Active Zduńska Wola, ale zespół ten już jakiś czas temu wycofał się rozgrywek.