Nie wygrali ligowego spotkania od sierpnia. Fatalna passa wciąż trwa

2018.10.28 19:50
Suwalskie Wigry ostatni ligowy triumf odniosły 31 sierpnia, kiedy to 2:1 pokonały Garbarnię Kraków. Od tamtej pory Biało-Niebiescy notują porażki lub w najlepszym przypadku remisy. Tak było też w niedzielę (28.10).
Fot: Wigry Suwałki

Wigry Suwałki w 16. kolejce Fortuna I Ligi mierzyły się w delegacji z Puszczą Niepołomice. Podopieczni Kamila Sochy nie zdołali pokonać rywali, przez co nie przerwali swej passy kilku ligowych meczów bez zwycięstwa, ale tym razem i remis Podlasian należy docenić.

Po pierwsze, niedzielny przeciwnik suwalczan okupuje jedną z czołowych pozycji w stawce, a po drugie, zawodnicy Wigier w trakcie rywalizacji z Puszczą przez kilkanaście minut musieli grać w osłabieniu. W 73. minucie czerwony kartonik obejrzał bowiem Arkadiusz Najemski.

Pierwsza połowa toczonego w Niepołomicach starcia przebiegała pod dyktando gospodarzy, lecz do przerwy bramki nie padły. Te kibice obejrzeli dopiero po zmianie stron. Najpierw - już 4 minuty po wznowieniu gry - do siatki trafił Bartczak, który golkipera Puszczy pokonał uderzeniem z lewej strony pola karnego, a nieco ponad kwadrans później stan pojedynku wyrównał doświadczony Piotr Stawarczyk.

Gospodarze do końca starali się strzelić zwycięską bramkę, ale Wigry broniły się na tyle skutecznie, że Damian Węglarz więcej razy nie musiał wyciągać piłki z siatki i mecz zakończył się remisem 1:1.

W następnej serii zmagań zajmujące 13. pozycję Wigry ugoszczą na własnym terenie lidera z Częstochowy, czyli zespół Rakowa.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
Bramki: Piotr Stawarczyk 65 - Robert Bartczak 49

Puszcza Niepołomice: Miłosz Mleczko - Patryk Fryc, Konrad Stępień, Piotr Stawarczyk, Łukasz Furtak (61' Łukasz Szczepaniak) - Dawid Ryndak (61' Wiktor Żytek), Marcel Kotwica, Longinus Uwakwe (86' Marcin Stefanik), Hubert Tomalski, Michał Mikołajczyk - Krzysztof Drzazga

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Wojciech Kuriata (56' Piotr Kwaśniewski), Arkadiusz Najemski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz - Paweł Olszewski, Damian Pawłowski, Martin Adamec, Filip Karbowy (66' Karol Mackiewicz), Robert Bartczak - Kamil Sabiłło (82' Aron Stasiak)