Niesamowite. Słoneczni zremisowali wygrany mecz

2018.02.20 10:59
W poniedziałek (19.02) futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok zremisowali na własnym terenie z Clearexem Chorzów. Wynik 5:5 nie byłby niczym dziwnym, gdyby nie fakt, że jeszcze 7 minut przed końcem spotkania Podlasianie wygrywali 5:1.

Była szansa na coś wielkiego, czyli ponowne ogranie w tym sezonie pięciokrotnego mistrza Polski, jest natomiast tylko wielki zawód. Futsaliści MOKS-u mimo złego wejścia w poniedziałkowe starcie przeciwko Clearexowi Chorzów (strata bramki w 7. minucie), szybko złapali wiatr w żagle i uraczyli zgromadzoną w hali Szkoły Podstawowej nr 8 publiczność prawdziwą strzelecką kanonadą.

Jeszcze przed przerwą do siatki gości trafili bowiem Aleksandrowicz (dwa razy) oraz Lisniczenko (dwa razy), a gol na 5:1 zdobyty po zmianie stron przez Lisowskiego wydawał się zamykać rywalizację w tym spotkaniu. Nic bardziej mylnego. Mimo że jeszcze w 33. minucie na tablicy wyników można było zobaczyć czterobramkową przewagę Słonecznych, to mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 5:5. Grający z przewagą jednego zawodnika w polu futsaliści Clearexu pokazali ogromną determinację i za sprawą Leszczaka - który strzelił wszystkie gole dla ekipy z Chorzowa - zdołali wyjść na prostą, zgarniając w Białymstoku jeden punkt.

Przed meczem część fanów MOKS-u remis z Clearexem brałaby pewnie w ciemno, aczkolwiek przebieg rywalizacji sprawia, że w sercach pozostał ogromny niedosyt.

12 LEX Kancelaria Słomniki* 14 18 35:50
*LEX Kancelaria Słomniki wycofała się z rozgrywek.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Clearex Chorzów 5:5 (4:1)
Bramki: Paweł Aleksandrowicz 9, 12, Vitalij Lisnyczenko 11, 20, Mateusz Lisowski 27 - Sebastian Leszczak 7, 33, 35, 36, 37

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Mateusz Lisowski, Adrian Citko, Karol Szczawiński, Michał Osypiuk, Vitalij Lisnyczenko, Jakub Szatyłowicz, Daniel Gajdziński, Marcin Firańczyk, Patryk Hryckiewicz, Paweł Aleksandrowicz, Damian Grabowski, Norbert Jendruczek