Niespodzianka w Łodzi. ŁKS Łomża zatrzymał Widzew

2017.11.05 11:56
W 15. kolejce piłkarskiej III ligi doszło do sporych rozmiarów sensacji. Walczący o awans Widzew nie sprostał na własnym terenie ekipie ŁKS-u Łomża.
Fot: Fanpage ŁKS 1926 Łomża

Na mecze z łódzkim Widzewem (zwłaszcza te wyjazdowe) każda z III-ligowych ekip mobilizuje się bardziej niż zwykle. Niecodziennie można przecież mierzyć się przy kilkunastu tysiącach widzów z czterokrotnym mistrzem Polski. Zwłaszcza, że ten mistrz być może niedługo ucieknie szczebel wyżej i dla mniej uznanych drużyn pojedynki z tak utytułowanym rywalem pozostaną już jedynie w sferze marzeń.

Tak też było w sobotę (4.11), kiedy to do Łodzi zawitał ŁKS Łomża. Podlasianie, którzy od wielu kolejek walczą o to, by nie osunąć się do strefy zagrożonej spadkiem zagrali z Widzewem wyjątkowe spotkanie. Prowadzenie dla gości – celnym uderzeniem głową w 28. minucie starcia – zapewnił Michał Misiak, a jeszcze przed przerwą wynik rywalizacji podwyższył Marcin Świderski, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Widzew ruszył do ataku, a ŁKS skupił się na bronieniu wyniku. Dobrze funkcjonująca defensywa przyjezdnych skapitulowała dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to strzał na bramkę Lipca oddał Mateusz Ostaszewski. Gospodarzom nie wystarczyło jednak czasu na kolejną bramkę, przez co pierwsza w sezonie porażka Widzewa przed własną publicznością stała się faktem.

W sobotę swoje kolejne mecze rozegrali też inni podlascy III-ligowcy. Olimpia Zambrów – po bramce Patryka Malinowskiego – pokonała 1:0 przedostatni w stawce GKS Wikielec, natomiast Tur Bielsk Podlaski przegrał 0:2 z Huraganem Morąg.

Aktualna tabela III ligi: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ

Widzew Łódź – ŁKS 1926 Łomża 1:2 (0:2)
Bramki: Mateusz Ostaszewski 90+3 - Michał Misiak 28, Marcin Świderski 40

Widzew Łódź: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Sebastian Zieleniecki, Damian Kostkowski, Marcin Pigiel, Daniel Mąka (46' Daniel Świderski), Maciej Kazimierowicz, Adam Radwański (67' Dawid Kamiński), Mateusz Michalski, Aleksander Kwiek (60' Daniel Gołębiewski), Kacper Falon (79' Mateusz Ostaszewski)

ŁKS 1926 Łomża: Paweł Lipiec - Marek Kaliszewski, Michał Misiak (95' Mateusz Mocarski), Konrad Kamienowski, Reinaldo Lelao do Nascimento, Michał Kaput, Damian Gałązka, Marcin Świderski (79' Tomasz Brzozowski), Michał Tarnowski (75' Rafał Zalewski), Daniel Kacprzyk (64' Michał Sadowski), Mateusz Drozdowski

Olimpia Zambrów – GKS Wikielec 1:0 (0:0)
Bramka: Patryk Malinowski 49

Huragan Morąg – Tur Bielsk Podlaski 2:0 (1:0)