Niespodziewana porażka Tura. Koniec zwycięskiej serii

2017.02.18 15:09
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski przegrali z zespołem KS Rosa-Sport Radom 82:92 i zakończyli tym samym serię 6 meczów bez porażki.
Fot: Fanpage KKS Tur Basket Bielsk Podlaski

Do sporej niespodzianki doszło w 24. kolejce koszykarskiej II ligi. Tur Basket Bielsk Podlaski przegrał na wyjeździe z KS Rosa-Sport Radom i poniósł pierwszą porażkę od 11 stycznia, kiedy to zawodnicy Kamila Zakrzewskiego polegli z AZS-em UMCS Lublin. Choć nikt nie uważał, że seria zwycięstw podlaskiego zespołu będzie trwać w nieskończoność, to niewielu przewidywało, że dobra passa przerwana zostanie właśnie z 12. zespołem ligi, który do tej pory wygrał tylko 4-krotnie.

O porażce Tura zadecydowało słabe wejście w mecz. Gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili 24:13 i choć podlascy koszykarze systematycznie odrabiali później straty, to nie zdołali już dogonić rywali. W końcówce spotkania podopieczni Kamila Zakrzewskiego zaryzykowali bardziej ofensywną grę i w pewnym momencie zbliżyli się do ekipy z Radomia na 3 oczka, ale wtedy serię zdobyczy punktowych zanotowali gospodarze i marzenia Tura o następnym triumfie zostały ostatecznie pogrzebane.

Kolejny raz fantastyczne zawody rozegrał Łukasz Kuczyński, który rzucił 28 punktów, ale nie uchroniło to jego zespołu przed porażką 82:92.

Tur swój następny mecz rozegra w sobotę (25.02) w Bielsku Podlaskim. Tego dnia rogata drużyna podejmie ZKS Stal Stalowa Wola.

KS Rosa-Sport Radom – Tur Basket Bielsk Podlaski 92:82 (24:13, 22:29, 19:20, 27:20)
Tur Basket Bielsk Podlaski: S. Kus (12 pkt), E. Zielinko (9 pkt), Maciej Bębeniec (0 pkt), Ł. Kuczyński (28 pkt), K. Jóźwiuk (16 pkt), P. Bajtus (4 pkt), Ł. Kiluk (0 pkt), T. Pisarczyk (9 pkt), P. Milewski (4 pkt)