Nieudany mecz reprezentacji Polski. Grali Jagiellończycy

2019.11.15 19:19
Polska U-21 rozegrała w piątek (15.11) kolejne spotkanie w ramach kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. Narodowa drużyna, w barwach której zaprezentowali się Patryk Klimala i Bartosz Bida, przegrała z Bułgarią U-21 aż 0:3.

Młodzieżowa reprezentacja Polski walczy o wyjazd na Euro, które w 2021 r. rozegrane zostanie na boiskach w Słowenii i na Węgrzech. Podopieczni Czesława Michniewicza do tej pory bardzo dobrze radzili sobie w eliminacyjnych zmaganiach, zgarniając w 4 meczach aż 10 oczek, ale - jak to się mówi - nic nie trwa wiecznie. W końcu przyszła też pora na porażkę. I to porażkę bardzo bolesną.

W piątkowy wieczór, w Sofii, Polska U-21 poległa z gospodarzami, czyli drużyną Bułgarii, aż 0:3, co przy triumfie Rosji nad Łotwą spowodowało, że Biało-Czerwoni utracili prowadzenie w tabeli gr. 5. Otwierającego wynik spotkania gola, pod koniec pierwszej połowy, zdobył Tonisław Jordanow, natomiast po zmianie stron ekipę Czesława Michniewicza dobił Stanisław Iwanow, który stojącego między słupkami Kamila Grabarę pokonał dwukrotnie. Polacy mecz z Bułgarami kończyli w osłabieniu, gdyż w 68. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Karol Fila.

W trakcie potyczki o eliminacyjne punkty na murawie zaprezentowało się dwóch piłkarzy Jagiellonii Białystok. Patryk Klimala wybiegł na bój z Bułgarami w podstawowej jedenastce i przebywał na boisku do 74. minuty (zmienił go Bartosz Slisz), natomiast Bartosz Bida większą część meczu spędził na ławce rezerwowych. Skrzydłowy Jagi pojawił się na placu zmagań dopiero w 68. minucie (już przy wyniku 3:0 dla gospodarzy), zastępując Mateusza Bogusza.

W poniedziałek (18.11) Polska U-21 rozegra kolejne spotkanie. Tym razem będzie to jednak bój towarzyski. Naprzeciwko Biało-Czerwonych, w Podgoricy, stanie zespół Czarnogóry.