Niziny dla Lowlanders

2008.05.12 00:00
W rozegranym w niedzielę 11 maja br. meczu w Dywizji Północnej PLFA II, Białystok Lowlanders rozgromili Warsaw Spartans 51:7.

Już pierwsza kwarta zapowiedziała wysoką wygraną Lowlanders podejmujących Spartan w podbiałostockim Wasilkowie. W tej fazie gry dwa przyłożenia dla gospodarzy zdobył running back Michał Maksimowicz.

W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie i do przerwy gospodarze prowadzili wyraźnie 31:0. Ozdobą tej części gry było skuteczne kopnięcie z pola, z 39-jardów, w wykonaniu Vladimira Adamovitcha.

Na osłodę Spartanom pozostało nieznaczne zwycięstwo w trzeciej kwarcie, gdy zdobyli oni jedyne w tym meczu przyłożenie po akcji podaniowej. W końcówce meczu przypomniał o sobie Maksimowicz zdobywając kolejne dwa przyłożenia. Mecz zakończył z czterema przyłożeniami na swoim koncie. W drużynie Lowlanders wystąpiło kilku zawodników z Białorusi aż czterech