Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku. Wasilewski powstrzymany

2018.04.22 12:04
Nie Tomasz Wasilewski, który wygrał dwie pierwsze imprezy, a Marcin Malinowski okazał się najlepszy podczas 3. rundy cyklu SMB. Zawody rozegrane zostały na Torze Wschodzący Białystok.

W sobotę (21.04) na Torze Wschodzący Białystok doszło do małej niespodzianki. Dotychczasowy lider Samochodowych Mistrzostw Białegostoku - a więc Tomasz Wasilewski poruszający się ze swym pilotem Łukaszem Strukiem - podczas 3. rundy zmagań uplasował się dopiero na lokacie numer 6. Najsprawniej z szybkimi i technicznymi odcinkami poradził sobie jadący autem Ford Fiesta ST Marcin Malinowski z teamu T-Trans, który to triumfował w klasyfikacji drużynowej.

Podczas kilkugodzinnych zmagań przeprowadzono cztery próby sprawnościowe. 2. pozycję na kwietniowej imprezie zajął duet Vaidas Karasauskas/Inga Surdokiene, zaś najniższy stopień podium przypadł Danielowi Jedlińskiemu, u boku którego - w BMW 323TI - jechał Andrzej Grześko.

Kolejne zawody zaliczane do cyklu SMB rozegrane zostaną 17 czerwca. Wcześniej, bo pod koniec maja, odbędzie się 37. Rajd Podlaski skierowany do zawodników licencjonowanych.