Ślepsk rozbił wicelidera. Pora na fazę play-off

2018.02.17 22:11
Na trzecim miejscu rundę zasadniczą I-ligowych zmagań zakończyli siatkarze Ślepska Suwałki. Podlaski zespół w ostatnim meczu przed play-offami pokonał 3:0 Lechię Tomaszów Mazowiecki.
Fot: Fanpage Ślepsk Suwałki

16 zwycięstw i 6 porażek - tak przedstawia się bilans Ślepska Suwałki na I-ligowych parkietach po 22. kolejkach sezonu zasadniczego. Tuż przed kluczową częścią rozgrywek Podlasianie poprawili sobie humory, pokonując przed własną publicznością jedną z najsilniejszych ekip w stawce.

Sobotni (17.02) mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki nie przebiegał jednak od początku pod dyktando gospodarzy. Pierwszy set lepiej rozpoczęli goście, którzy w pewnym momencie prowadzili już nawet 15:9. Kilka udanych bloków i lepsza postawa w ataku poskutkowały odrobieniem strat i wyciągnięciem inaugurującej partii do stanu 25:22 dla Ślepska.

Wicemistrzowie I-ligi - natchnieni pozytywnym zakończeniem seta numer jeden - dobrą formę zaprezentowali także w kolejnych fragmentach rywalizacji, co dało efekty w postaci gładkiego zwycięstwa 3:0. MVP spotkania wybrany został Kamil Skrzypkowski.

Ślepsk po fazie zasadniczej zajął trzecie miejsce, a więc w pierwszej rundzie play-off zmierzy się z ekipą, która okupuje lokatę szóstą. Tym zespołem jest AZS AGH Kraków.