Ogromne wyróżnienie dla białostockiego półmaratonu

2018.03.02 15:21
Zorganizowany w dniach 13-14 maja 2017 r. 5. PKO Białystok Półmaraton został wybrany drugim najlepszym dużym półmaratonem w Polsce.
Fot: Piotr Sobolewski

Zawody organizowane w stolicy Podlasia przez Fundację "Białystok Biega" od lat uznawane są za jedne z najciekawszych. Potwierdził to także plebiscyt "Złote Biegi 2017" autorstwa portalu maratonypolskie.pl. To właśnie w nim - głosami internautów - 5. PKO Białystok Półmaraton zajął II miejsce w kategorii na najlepszy duży półmaraton w Polsce, czyli taki, który na linii startu zebrał ponad 1000 uczestników. Większym uznaniem cieszyły się jedynie zawody przeprowadzone w Grodzisku Wielkopolskim o nazwie XI Hunters Grodziski Półmaraton Słowaka.

Na tym jednak nie koniec dobrych informacji dotyczących imprezy tworzonej przez Fundację "Białystok Biega". Zmagania toczone na ulicach stolicy Podlasia uplasowały się wysoko również w innych klasyfikacjach. Białostockie wydarzenie zajęło 5. lokatę w kategorii na najlepszy bieg masowy oraz 4. pozycję wśród biegowych zawodów w miastach z ludnością powyżej 100 tys. osób.

Przypomnijmy, że ostatnia edycja PKO Białystok Półmaratonu zgromadziła ponad 3000 zawodników. Najszybszym mężczyzną okazał się Kenijczyk Too Silas Kiprono, zaś zmagania kobiet wygrała jego rodaczka - Oigo Christine Moraa.