Olimpia pokonała Ruch, KS Wasilków zatrzymał Sokoła

2019.11.09 16:58
W sobotę (9.11) podlaskie drużyny rozegrały mecze w ramach 16. kolejki piłkarskiej III ligi (gr. I). W bezpośrednim pojedynku ekip z północno-wschodniej Polski Olimpia Zambrów okazała się lepsza od Ruchu Wysokie Mazowieckie, pokonując rywala 3:1.

Olimpia pokonała w sobotnie popołudnie Ruch Wysokie Mazowieckie, dzięki czemu drużyna prowadzona przez Tomasza Kulhawika odskoczyła od miejsc w tabeli zagrożonych spadkiem na dystans 7 oczek. Choć zambrowianie wygrali, to jednak rywalizacja z innym podlaskim zespołem długo nie układała się po myśli gospodarzy, gdyż to goście - dzięki bramce Rafała Babula w 21. minucie starcia - wyszli na prowadzenie i to właśnie ekipa z Wysokiego Mazowieckiego zeszła na przerwę z lepszym dla siebie wynikiem.

Po zmianie stron obraz gry uległ jednak zmianie. Już chwilę po wznowieniu spotkania do bramki przyjezdnych trafił bowiem Kamil Zalewski, po czym ten sam zawodnik - w 72. minucie meczu - strzelił też gola na 2:1. Ruch w końcówce zawodów został dobity przez Łukasza Grzybowskiego, który wykorzystał rzut karny.

Do sporej niespodzianki doszło w starciu innego podlaskiego III-ligowca. Zamykający tabelę KS Wasilków zremisował na własnym terenie z Sokołem Aleksandrów Łódzki, czyli jednym z czołowym zespołów rozgrywek. W spotkaniu tym padł rezultat 0:0, dzięki czemu beniaminek spod Białegostoku rzutem na taśmę, bo w ostatnim domowym meczu w rundzie jesiennej, zdobył pierwszy punkt przed własną publicznością w tym sezonie.

W następnej kolejce Olimpia Zambrów zmierzy się na wyjeździe ze wspomnianym przed chwilą Sokołem, Ruch Wysokie Mazowieckie ugości Pogoń Grodzisk Mazowiecki, natomiast KS Wasilków stoczy w delegacji bój ze Świtem.

Olimpia Zambrów - Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1 (0:1)
Bramki: Kamil Zalewski 48, 72, Łukasz Grzybowski 86k - Rafał Babul 21

Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Piotr Czapliński - Kacper Głowicki, Kamil Zalewski, Mateusz Ostaszewski, Adam Radecki, Rafał Kalinowski, Marcin Paczkowski, Łukasz Grzybowski, Kamil Jackiewicz, Michał Dawidowicz, Marek Wasiluk

Ruch Wysokie Mazowieckie (skład wyjściowy): Eryk Niemira - Daniel Samouk, Michał Grochowski, Michał Hryszko, Eryk Matus, Rafał Babul, Bartłomiej Gromek, Paweł Brokowski, Kamil Stankiewicz, Wojciech Kuriata, Kacper Skibko

KS Wasilków - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:0 (0:0)