Pechowa porażka Wigier

2018.05.19 18:18
Nie udało się piłkarzom Wigier odnieść zwycięstwa w 32. kolejce Nice I Ligi i tym samym pozostać w grze o awans do Lotto Ekstraklasy. Biało-Niebiescy przegrali na własnym stadionie 1:2 ze Stomilem Olsztyn, choć gorszym zespołem na pewno nie byli.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

"Walczymy o marzenia" - takie hasło towarzyszyło meczowi, który w sobotnie (19.05) popołudnie rozegrany został w Suwałkach przy ul. Zarzecze. Wigry mierzyły się ze Stomilem, a starcie to było niezwykle istotne nie tylko dla gospodarzy, przed którymi pojawiła się szansa na awans do Lotto Ekstraklasy, ale także dla walczących o utrzymanie gości.

Pojedynek nieco lepiej rozpoczęli przyjezdni, ale Wigry szybko opanowały sytuację i z minuty na minutę przeprowadzały coraz groźniejsze akcje. Najpierw dwukrotnie szczęścia próbował Klimala (raz trafił w poprzeczkę), a następnie w sytuacji sam na sam z Leszczyńskim znalazł się Rybicki, lecz górą w tej sytuacji był bramkarz z Olsztyna. 25-letni pomocnik gola mógł zdobyć także w 32. minucie, ale i wtedy golkiper rywali okazał się zaporą nie do przejścia.

Koniec pierwszej połowy to przewaga Stomilu udokumentowana bramką. Dośrodkowanie ze stojącej piłki wykonał Głowacki, a Patryk Sokołowski tak niefortunnie wybijał futbolówkę, że ta wpadła obok zdezorientowanego Węglarza.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego wyrównania. Dobrym, prostopadłym podaniem popisał się Damian Gąska, dzięki czemu oko w oko z Leszczyńskim stanął Klimala. Wypożyczony z Jagiellonii Białystok napastnik nie pomylił się, przez co w 53. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 1:1.

Wigry tego dnia nie miały jednak szczęścia. Stomil w 70. minucie - za sprawą Grzegorza Lecha - ponownie wyszedł bowiem na prowadzenie, a chwilę później gospodarze znów trafili w poprzeczkę. Obramowanie bramki rywali obił tym razem Pyłypczuk.

Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło, dzięki czemu Stomil wciąż ma szansę, by utrzymać się w lidze bez konieczności rozgrywania baraży, zaś Wigry, tracąc komplet oczek, niemal definitywnie pożegnały się z marzeniami o Lotto Ekstraklasie.

Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 1:2 (0:1)
Bramki: Patryk Klimala 53 - Patryk Sokołowski 43sam., Grzegorz Lech 70

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Artur Bogusz, Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, Mateusz Żyro, Piotr Kwaśniewski (71' Serhij Pyłypczuk) - Damian Gąska (76' Laurentiu Iorga), Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki, Mariusz Rybicki - Patryk Klimala

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński - Lukas Kuban, Paweł Baranowski, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz - Tomasz Zając (55' Dani Ramírez), Adrian Karankiewicz, Wiktor Biedrzycki, Grzegorz Lech (82' Marcin Stromecki), Piotr Głowacki - Wołodymyr Tanczyk (89' Janusz Bucholc)