Pewna wygrana młodzieżówki w Białymstoku. Grali Jagiellończycy

2019.09.10 20:54
Wynikiem 4:0 zakończył się eliminacyjny mecz do Euro U-21 pomiędzy Polską a Estonią rozgrywany na stadionie miejskim w Białymstoku. Gole dla Biało-Czerwonych strzelali Przemysław Płacheta, Karol Fila, Kamil Jóźwiak oraz Patryk Dziczek.
Fot: Stadion miejski w Białymstoku

Podopieczni Czesława Michniewicz zanotowali kolejne zwycięstwo podczas rozpoczętych niedawno eliminacji do młodzieżowego Euro. Polacy kilka dni temu pokonali w Jełgawie 1:0 Łotwę, a we wtorek (10.09) okazali się też lepsi od Estonii. Na stadionie miejskim w Białymstoku Biało-Czerwoni wygrali 4:0, a na murawie - od początku spotkania - zaprezentowało się dwóch zawodników Jagiellonii Białystok - Patryk Klimala oraz Bartosz Bida.

Pierwszy z wymienionych przebywał na boisku przez 45 minut (w przerwie zmienił go Paweł Tomczyk), zaś drugi opuścił plac gry w 62. minucie, dając możliwość zanotowania występu w narodowych barwach Mateuszowi Boguszowi.

Pierwszy gol dla reprezentacji Polski padł w 6. minucie. Do siatki rywali już na początku spotkania trafił Przemysław Płacheta. Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się jednak dopiero w końcowej fazie starcia. Po nieco ponad godzinie zmagań golkipera przeciwników pokonał Karol Fila, natomiast w ostatnim kwadransie na listę strzelców wpisali się Kamil Jóźwiak i Patryk Dziczek, który na gola zamienił rzut karny.

Mecz Polski U-21 z Estonią U-21 obejrzało z wysokości trybun stadionu miejskiego nieco ponad 6300 widzów.

Polska U-21 - Estonia U-21 4:0 (1:0)
Bramki: Przemysław Płacheta 6, Karol Fila 65, Kamil Jóźwiak 80, Patryk Dziczek 90+4k

Polska U-21: Kamil Grabara - Karol Fila, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Kamil Pestka - Kamil Jóźwiak (87' Patryk Szysz), Patryk Dziczek, Daniel Ściślak (69' Maciej Ambrosiewicz), Bartosz Bida (62' Mateusz Bogusz), Przemysław Płacheta (87' Marcin Listkowski) - Patryk Klimala (46' Paweł Tomczyk)

Estonia U-21: Ingmar Krister Paplavskis - Mairo Miil, Kristjan Pelt, Marko Lipp, Henri Jarvelaid - Mihkel Jarviste (81' Kaarel Usta), Markus Soomets, Markus Poom (81' Alex Roosalu), Henri Valja (61' Kristjan Kask), Artur Uljanov (70' Mark Edur) - Kristofer Piht (61' Sten Reinkort)