Piąty z rzędu triumf Tura. Ligowe podium coraz bliżej

2017.02.05 08:01
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski kontynuują świetną dyspozycję z ostatnich tygodni. W 22. kolejce zawodnicy Kamila Zakrzewskiego pokonali KU AZS UJK Kielce 78:69 i odnieśli tym samym piąte zwycięstwo w lidze.
Fot: pixabay.com

Wyjazdowa potyczka z KU AZS UJK Kielce rozpoczęła się dla gości z Bielska Podlaskiego nieźle, ale to gospodarze schodzili na przerwę oznajmującą połowę spotkania z 3-punktowym prowadzeniem. Podopieczni Kamila Zakrzewskiego, chcąc podtrzymać kapitalną serię zwycięstw, musieli zatem w dwóch ostatnich kwartach zaprezentować zdecydowanie większe umiejętności.

Tak też się stało. Świetnie dysponowany tego dnia Łukasz Kuczyński – który w całym spotkaniu zdobył 26 punktów – poprowadził swoją drużynę w trzeciej odsłonie meczu do skuteczniejszej gry, co zaowocowało wyjściem gości na prowadzenie. Prowadzenie, którego już do końca rywalizacji nie oddali. Koszykarze z Bielska Podlaskiego wygrali więc ostatecznie 78:69 i po 22 seriach gier zajmują w II-ligowej tabeli 4. miejsce. Podlasianie mogą spaść oczko niżej, jeżeli swój mecz wygra dzisiaj ŁKS AZS UŁ SG Łódź.

KU AZS UJK Kielce – Tur Basket Bielsk Podlaski 69:78 (17:19, 19:14, 18:27, 15:18)
Tur Basket Bielsk Podlaski: S. Kus (6 pkt), E. Zielinko (3 pkt), Mateusz Bębeniec (8 pkt), Maciej Bębeniec (0 pkt), Ł. Kuczyński (26 pkt), K. Jóźwiuk (6 pkt), P. Bajtus (10 pkt), Ł. Kiluk (3 pkt), T. Pisarczyk (13 pkt), P. Milewski (3 pkt)