Pierwsza taka porażka Ślepska w sezonie

2017.12.02 19:50
W 11. kolejce siatkarskiej I ligi zawodnicy Ślepska nie sprostali Lechii Tomaszów Mazowiecki, z którą polegli aż 0:3. To już druga porażka suwalczan z tym zespołem w ostatnim czasie.
Fot: Fanpage Ślepsk Suwałki

Siatkarze suwalskiego Ślepska nie będą dobrze wspominać tegorocznych wojaży do Tomaszowa Mazowieckiego. Niedawno wicemistrzowie I ligi polegli w tym miejscu z Lechią w Pucharze Polski, a w sobotni (2.12) wieczór ta sama drużyna ograła ich również w ramach rozgrywek ligowych.

Ślepsk mecz z Lechią rozpoczął w najgorszy możliwy sposób, czyli od oddania seta bez walki. Wynik 25:14 nakręcił gospodarzy, którzy ani na chwilę nie zamierzali zwalniać tempa. Choć przyjezdni w kolejnych odsłonach rywalizacji poprawili swoją grę w ataku i przyjęciu, to jednak beniaminek wciąż był o włos lepszy i zwyciężył dwie kolejne partie do 23.

Suwalczanie wracają zatem do domów nie tylko bez punktów, ale także z najwyższą porażką w sezonie. Ślepsk nie stoczył bowiem jeszcze meczu, w którym nie ugrał choćby seta.

Brak oczek w Tomaszowie Mazowieckim oznacza, że srebrni medaliści poprzednich rozgrywek pierwszą rundę sezonu 2017/2018 zakończyli dopiero na 6. miejscu.