Pierwszy mecz Żubrów w 2021 r. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka

2021.01.02 20:14
Już w sobotę (2.01) Żubry Chorten Białystok stoczyły swój pierwszy mecz po świąteczno-noworocznej przerwie. Po spotkaniu pełnym emocji Podlasianie przegrali z ŁKS-em AZS UŁ SG Łódź 92:95.

Kawał dobrego widowiska zaserwowali zawodnicy Żubrów i ŁKS-u AZS UŁ SG Łódź w sobotni wieczór, tocząc starcie zaliczane do 14. kolejki koszykarskiej II ligi (gr. B). Pomimo tego, że pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane, w połowie pojedynku na przerwę z 4-punktową przewagą zeszli gospodarze z Białegostoku.

Niestety w kolejnej odsłonie sportowej batalii w hali UwB przy ul. Świerkowej dominowali goście, którzy w ciągu 10 minut zmagań potrafili zdobyć aż 32 oczka. To sprawiło, że w końcówce meczu to podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego musieli gonić wynik. Żubrom sztuka ta się udała. Niemal równo z ostatnią syreną celny rzut z dystansu oddał bowiem Arkadiusz Zabielski, dzięki czemu doszło do dogrywki.

W dodatkowy czas lepiej weszli gracze z Łodzi, gdyż szybko 5 punktów swojej drużynie zapewnili Gwardecki i Lewandowski, lecz po chwili na minimalnym prowadzeniu znaleźli się już koszykarze z Podlasia.

Ostatnie słowo należało jednak do rywali. Triumf 95:92 ekipa ŁKS-u zapewniła sobie dzięki skutecznym próbom na linii rzutów wolnych.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

13. Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 12 13 1-11

Żubry Chorten Białystok - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 92:95 (19:17, 21:19, 21:32, 20:13, 11:14)
Żubry Chorten Białystok: Daniel Kamiński (8 pkt), Filip Nieroda (6 pkt), Michał Bombrych (14 pkt), Paweł Kosobudzki (2 pkt), Patryk Andruk (5 pkt), Arkadiusz Zabielski (18 pkt), Andrzej Misiewicz (25 pkt), Maciej Bębeniec (14 pkt)