Pietras najlepszy w Europie w fitness

2006.05.29 00:00
W dniach 26-29 maja 2006 roku odbyły się w Viterbo we Włoszech Mistrzostwa Europy Kobiet w Kulturystyce, Fitness Gimnastycznym i Sylwetkowym oraz Mężczyzn w Fitness. W ekipie polskiej znaleźli się również zawodnicy białostockiego Maniac Gym. To właśnie nasz Janusz Pietras stanął na najwyższym podium.

Viterbo to niewielkie miasteczko niedaleko Rzymu, będące niegdyś siedzibą papieża. Tam wśród historycznych budowli zorganizowano tegoroczne Mistrzostwa Europy, na które przyjechała rekordowa liczba 128 uczestniczek i uczestników z 28 krajów. Mimo, że to ekipy Słowacji, Rosji i Włoch zdominowały zawody, reprezentacja Polski także pokazała wysoką formę. "Mazurek Dąbrowskiego" zabrzmiał dla Janusza Pietrasa i wszystkich Polaków za zdobycie złotego medalu w fitness mężczyzn. Nie można też zapomnieć o naszej debiutantce - Małgorzacie Płazie, która w swoim pierwszym starcie zajęła dobre 8 miejsce.

Pietras bardzo konsekwentnie zbliżał się do upragnionego złota, plasując się wcześniej na drugim i trzecim miejscu. Teraz, w drodze na szczyt, pokonał swojego największego rywala Rosjanina Zajniłowowa rewanżując się tym samym za zeszłoroczną porażkę. Białostoczanin nie ma jednak czasu na odpoczynek. Niebawem Mistrzostwa Świata i kolejne ciężkie walki. Gorąco kibicujemy.