Piłka nożna kobiet. II liga: DTS Helios Ekosport zwycięża na inaugurację

2015.08.25 00:00
Zwycięstwo na inaugurację sezonu rozgrywek II ligi kobiet odniosły piłkarki nożne drużyny DTS Helios Ekosport Białystok. Podopieczne Marcina Wrutniaka i Łukasza Studniarka wygrały z Ząbkovią Ząbki - 5:2.
Fot: DTS Helios Ekosport Białystok

Na wstępie zaznaczmy, że białostocki zespół w tamtym sezonie występował w Mońkach, a teraz po przenosinach rozgrywa swoje mecze na bocznym boisku Stadionu Miejskiego.

- Od początku meczu było widać lekką tremę u miejscowych piłkarek. Związana ona byłą z lekką presją spotkania, gdyż był to pierwszy mecz w nowym sezonie, w nowym klubie i na nowym obiekcie, na którym będą rozgrywać wszystkie swoje mecze - relacjonuje Łukasz Studniarek.

W 10. minucie spotkania złe zachowanie całej linii obrony wykorzystały zawodniczki z Ząbkovii. Wynik 0:1 utrzymał się tylko przez trzy minuty. Po dokładnym podaniu Magdaleny Pietruckiej bramkę wyrównującą w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzeliła Karolina Wojdałowicz. Później spotkanie się wyrównało. Najlepszej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystała zdobywczyni pierwszego gola - Wojdałowicz. W bramce białostockiej drużyny bardzo dobrze radziła sobie Łucja Majewska, która kilkakrotnie wybroniła groźne ataki gości. Pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym remisem.

Po zmianie stron zawodniczki z Podlasia ruszyły od razu do ataków i na rezultat nie trzeba było długo czekać. Już w 1. minucie po przerwie doskonałe podanie Julii Borowskiej wykorzystała Marlena Kalisz. Pięć minut później mamy już 3:1. Identyczna akcja do poprzedniej i te same zawodniczki wypracowały bramkę. W 66. minucie doskonałą wrzutką z boku boiska popisała się Małgorzata Jezierska, a formalności dokonała Kalisz. W 73. minucie spotkania prostopadłą piłkę od Marleny Kalisz otrzymuje Karolina Wojdałowicz, która oddaje dobry strzał, piłkę broni bramkarka gości, lecz przy dobitce Martyny Kopeć nie miała już szans. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Ząbki zmniejszają przewagę, strzelając bramkę na 5:2 i tym samym ustalając wynik spotkania.

- Pierwszy mecz na własnym terenie wygrywamy w imponującym stylu. Kolejne spotkanie w II lidze gramy z beniaminkiem z Bielska Podlaskiego na terenie naszego rywala. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę (29.08), o godzinie 11.00. Zapraszamy wszystkich na derby Podlasia - dodaje Studniarek.

Beniaminek II ligi - MOSiR Tur Bielsk Podlaski - w 1. kolejce przegrał z Piastovią Piastów 4:0.

Helios Ekosport Białystok: Majewska Łucja – Czudzinowicz Monika (Warpechowska Ewelina), Zienkiewicz Paulina, Borowska Julia, Choińska Karolina, Aleszkiewicz Pola (Buńkowska Agnieszka), Pietrucka Magdalena (Karpowicz Ewa), Jezierska Małgorzata, Kopeć Martyna, Wojdałowicz Karolina (Rogalewska Paula), Kalisz Marlena