Piłkarska III liga. Była szansa na punkty z liderem

2019.04.07 18:46
21. kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I) nie przyniosła podlaskim zespołom powodów do radości. Olimpia Zambrów zaliczyła bowiem remis, a ekipy Ruchu Wysokie Mazowieckie i ŁKS-u 1926 Łomża doznały porażek.
Fot: Olimpia Zambrów

Ruch Wysokie Mazowieckie był o krok od sprawienia niespodzianki. Beniaminek III ligi na własnym terenie podejmował w niedzielę (7.04) Sokoła Aleksandrów Łódzki, czyli lidera rozgrywek, z którym do 90. minuty remisował. Niestety podlaskiej ekipie nie udało się utrzymać bardzo korzystnego rezultatu do końca rywalizacji. Już w doliczonym czasie zmagań bramkę na 2:1 zdobył bowiem Tomasz Bogołębski i wszystkie oczka powędrowały na konto gości. Wcześniej do siatki trafiali Arkadiusz Gajewski (Ruch Wysokie Mazowieckie) oraz Michał Miller (Sokół Aleksandrów Łódzki).

Punktów w 21. serii gier nie zdobył także ŁKS 1926 Łomża. Ostatnia drużyna III-ligowej tabeli przez 45 minut remisowała bezbramkowo przed własną publicznością z Huraganem Morąg, lecz po przerwie worek z golami już się rozwiązał, w efekcie czego przyjezdni zwyciężyli 3:0. Na listę strzelców wpisywali się Joao Criciuma (x2) oraz Rafał Maciążek.

Jedynym podlaskim zespołem, który w weekend zgarnął jakiś punkt, była Olimpia. Zambrowianie po emocjonującym meczu zremisowali u siebie z rezerwami Legii Warszawa. Co ciekawe, drużyna z północno-wschodniej Polski - mimo że nie była zespołem lepszym - może czuć rozczarowanie. Gospodarze po bramkach Kamila Zalewskiego z 10. i 11. minuty wygrywali już 2:0, ale drugi garnitur stołecznego zespołu wykonał skuteczny pościg, przez co kibice Olimpii triumfu swego klubu nie zobaczyli. Drogę do siatki Podlasian znaleźli Maciej Rosołek i Piotr Cichocki, który przy trafieniu na 2:2 popisał się lobem nad Piotrem Czaplińskim.

W 22. kolejce piłkarskiej III ligi Ruch Wysokie Mazowieckie uda się do Legionowa na bój z miejscową Legionovią, Olimpia Zambrów pojedzie na wyjazdowy mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki, natomiast ŁKS 1926 Łomża w starciu dwóch najsłabszych ekip powalczy w Ełku z Mazurem.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Gajewski 66 - Michał Miller 52, Tomasz Bogołębski 90

ŁKS 1926 Łomża - Huragan Morąg 0:3 (0:0)
Bramki: Joao Criciuma 52, 81, Rafał Maciążek 71

Olimpia Zambrów - Legia II Warszawa 2:2 (2:1)
Bramki: Kamil Zalewski 10, 11 - Maciej Rosołek 18, Piotr Cichocki 57