Piłkarska III liga. Komplet zwycięstw podlaskich zespołów? Była szansa

2018.05.24 09:24
Tym razem nie w weekend, a w środę (23.05) odbyła się następna kolejka piłkarskiej III ligi. Dobrze wypadły w niej podlaskie kluby, który zanotowały 2 zwycięstwa i 1 remis.
Fot: Fanpage Tur Bielsk Podlaski

Z rezultatu osiągniętego w 30. serii gier najbardziej zadowoleni powinni być piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża. Podlasianie pokonali bowiem przed własną publicznością znajdujący się w górnej połowie tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki i powiększyli swą przewagę nad strefą spadkową do 5 oczek. Starcie zakończyło się triumfem gospodarzy 2:1. Dla ŁKS-u gole zdobyli Marcin Świderski i Damian Gałązka, zaś dla przyjezdnych trafił Michał Steć.

14. wygraną w sezonie zanotowała także Olimpia. Zambrowianie komplet oczek przywieźli z Nowego Miasta Lubawskiego, gdzie 2:0 ograli miejscowy Finshparkiet. W pierwszej połowie do siatki rywali drogę znalazł Emil Łupiński, a po przerwie przeciwników dobił Patryk Koncewicz.

Swojego spotkania nie wygrał jedynie Tur, który był bardzo bliski domowego zwycięstwa nad rezerwami Legii, ale w doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Karol Kosiński (trafił w słupek). Mecz zakończył się więc rezultatem 2:2, gdyż wcześniej gole dla Legii zdobyli Robert Bartczak i Kacper Wełniak, a w ekipie gospodarzy na listę strzelców wpisali się Rafał Babul i Łukasz Popiołek.

Ekipa z Bielska Podlaskiego nie ma już szans na utrzymanie się w lidze. Do końca rozgrywek pozostały 4 kolejki.

Aktualna tabela III ligi (gr. I): Ściąga kibica. III liga - 30. kolejka

ŁKS 1926 Łomża - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (1:1)
Bramki: Marcin Świderski 2, Damian Gałązka 59 - Michał Steć 14

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Olimpia Zambrów 0:2 (0:1)
Bramki: Emil Łupiński 27, Patryk Koncewicz 82

Tur Bielsk Podlaski - Legia II Warszawa 2:2 (1:1)
Bramki: Rafał Babul 17, Łukasz Popiołek 86 - Robert Bartczak 37, Kacper Wełniak 75