Piłkarska III liga. Podlaski zespół wydostał się ze strefy spadkowej

2019.03.31 21:25
20. kolejka piłkarskich zmagań na szczeblu III ligi (gr. I) przyniosła sporych rozmiarów niespodziankę. Ruch Wysokie Mazowieckie pokonał bowiem walczącą o awans Unię Skierniewice i opuścił strefę spadkową.
Fot: pixabay.com

Mało kto wierzył, że beniaminek III ligi zdoła wywieźć komplet oczek z terenu Unii Skierniewice, ale jednak się udało. Zawodnicy Ruchu Wysokie Mazowieckie wznieśli się w sobotę (30.03) na wyżyny swych umiejętności i ograli na wyjeździe faworyzowanego rywala 2:0. Gole dla Podlasian - pozwalające opuścić strefę spadkową - zdobyli w drugiej połowie Michał Grochowski oraz Jakub Tecław.

Jeszcze wyższy triumf w 20. serii zmagań zanotowali piłkarze Olimpii. Prowadzeni przez Tomasza Kulhawika zambrowianie pokonali na obcym terenie walczącą o ligowy byt Olimpię Sulejówek 3:0. Strzelanie w 17. minucie rozpoczął Kamil Zalewski. Ten sam zawodnik w drugiej połowie podwyższył rezultat na 2:0, po czym - już w doliczonym czasie gry - wynik spotkania ustalił Łukasz Gryko.

Noga powinęła się - co nie jest wielkim zaskoczeniem - jedynie graczom ŁKS-u 1926 Łomża. Zamykająca tabelę drużyna w wyjazdowym starciu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki długo utrzymywała bezbramkowy remis, ale w końcu golkiper Podlasian skapitulował, bo w 62. minucie sędzia przyznał przeciwnikom jedenastkę, którą na gola zamienił Marcin Kozłowski.

W 21. kolejce wszystkie ekipy z północno-wschodniej Polski rozegrają spotkania na własnych stadionach. Ruch podejmie Sokoła Aleksandrów Łódzki, Olimpia ugości rezerwy Legii Warszawa, natomiast ŁKS spróbuje zdobyć jakiekolwiek punkty w batalii z Huraganem Morąg.

Aktualna tabela III ligi (gr. I): Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Unia Skierniewice - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:2 (0:0)
Bramki: Michał Grochowski 54, Jakub Tecław 90

Victoria Sulejówek - Olimpia Zambrów 0:3 (0:1)
Bramki: Kamil Zalewski 17, 56, Łukasz Gryko 90

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - ŁKS 1926 Łomża 1:0 (0:0)
Bramka: Marcin Kozłowski 62k