Piłkarska III liga. Podlaskie drużyny potwierdziły swoje możliwości na koniec sezonu

2018.06.16 22:08
ŁKS 1926 Łomża i Olimpia Zambrów w ostatniej kolejce potwierdziły, że zasłużył na grę w III lidze. Spadkowicz z Bielska natomiast przegrał ostatni mecz w tym sezonie.
Fot: Olimpia Zambrów

Jeśli chodzi o podlaskie drużyny reprezentujące region w III lidze, to ich losy były znane już po przedostatniej kolejce. W ostatniej serii spotkań grały już właściwie o godne zakończenie sezonu. Udało się to drużynom, co do których było wiadomo już wcześniej, że się utrzymają.

Olimpia Zambrów miała najtrudniejsze zadanie, ponieważ grała na wyjeździe ze sklasyfikowaną na 4. miejscu Polonią Warszawa jednak to Zambrowianie wyszli zwycięsko z tego pojedynku. Decydującego gola strzelił pod koniec spotkania Mateusz Jastrzębski. Dzięki temu zwycięstwu Olimpia skończyła sezon na wysokim 5 miejscu.

Równie dobrze, co Olimpia zaprezentowali się zawodnicy z Łomży, którzy na własnym stadionie podejmowali rezerwy Legii Warszawa. Łomżynianie wygrali 2:1 i także w tym mecz decydująca bramka padła w ostatnich minutach spotkania. To kolejne zakończona w dramatycznych okolicznościach potyczka ŁKS-u. Dzięki wyszarpanemu w 90. minucie remisowi z MKS Ełk tydzień temu, drużyna z Podlasia zapewniła sobie wówczas utrzymanie. Po sobotnim zwycięstwie zakończyła natomiast sezon na dość dobrej 10 pozycji.

W dużo gorszych humorach kończą sezon na pewno piłkarze Tura Bielsk Podlaski, którzy spadają do IV ligi, a w dodatku zakończyli rozgrywki domową porażką z drużyną z Nowego Miasta Lubawskiego. Bielszczanie dobrze trzymali się do 59. minuty, kiedy to stracili pierwszego gola. Niecałe 10 minut później było już 0:2. W końcówce Tur jeszcze poderwał się do walki po bramce Karola Kosińskiego w 82. minucie, jednak nie udało się doprowadzić nawet do remisu.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. III liga - 34. kolejka

Polonia Warszawa - Olimpia Zambrów 0:1 (0:0)
Bramki: Michał Jastrzębski 81

ŁKS 1926 Łomża - Legia II Warszawa 2:1 (0:0)
Bramki: nieznany 65, 90 - Kamil Orlik 48

Tur Bielsk Podlaski - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:2 (0:0)
Bramki: Karol Kosiński 82 - Patryk Czarnota 59, Grzegorz Domażalski 69k