Piłkarska III liga. Porażka rezerw Jagiellonii i wielkie święto w Szczuczynie

2021.08.29 10:23
W sobotę (28.08) Jagiellonia II Białystok doznała trzeciej ligowej porażki w sezonie. Żółto-Czerwoni przegrali z Błonianką Błonie. Inny podlaski zespół występujący na poziomie III ligi (gr. I), a więc Wissa, swój mecz rozegra w niedzielę (29.08).

Drugi garnitur Dumy Podlasia w poprzedniej serii zmagań wysoko poległ z Polonią Warszawa (1:5), dlatego w kolejce numer 5 podopieczni Wojciecha Kobeszki mieli w głowach chęć rehabilitacji. Niestety pierwsza połowa wyjazdowego starcia z Błonianką nie była dla białostockiego zespołu udana. Do przerwy Żółto-Czerwoni przegrywali 0:2, gdyż na listę strzelców wpisali się Arkadiusz Zajączkowski oraz Sebastian Czapa, który to wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron Jagiellończycy wyglądali już lepiej. Wprawdzie zaraz po wznowieniu gry Kacper Głowicki nie zdołał zmieścić piłki w siatce, wykonując jednostkę, lecz niedługo później ten sam zawodnik odkupił swoje winy, finalizując uderzeniem głową dośrodkowanie kolegi.

Gospodarze, za sprawą Sebastiana Czapy, który świetnie przymierzył z dystansu, po chwili znów wyszli na dwubramkowe prowadzenie, jednak na tym kanonada strzelecka się nie zakończyła. W 53. minucie Hubert Karpiński zmienił rezultat spotkania na 2:3 i Jaga znów stanęła przed szansą wywiezienia korzystnego wyniku.

Niestety w 73. minucie Przemysław Chyrchała, czyli były Jagiellończyk, trafił na 4:2 i cios ten sprawił, że Podlasianie już się nie podnieśli. Rezerwy Jagi po 5 meczach mają więc na swoim koncie 6 punktów, co w tej chwili, przed niedzielnymi pojedynkami, pozwala zajmować w III-ligowej tabeli pozycję numer 14.

Oczko niżej znajduje się inny klub z Podlasia - Wissa. Beniaminek kolejne starcie rozegra za kilka godzin. Drużyna ze Szczuczyna zmierzy się Sokołem Aleksandrów Łódzki. Dla ekipy z północno-wschodniej części kraju niedzielny bój będzie niezwykle ważny, gdyż Wissa w końcu, po raz pierwszy od czasu awansu, zaprezentuje się na własnym stadionie (wcześniej zespół grał w Ełku). Potyczka z Sokołem, która stanowić ma główny punkt otwarcia zmodernizowanego obiektu, rozpocznie się o godz. 20.00.

Błonianka Błonie - Jagiellonia II Białystok 4:2 (2:0)
Bramki: Arkadiusz Zajączkowski 12, Sebastian Czapa 23k, 51, Przemysław Chyrchała 73 - Kacper Głowicki 50, Hubert Karpiński 53

Jagiellonia II Białystok: Niezgoda - Żukowski, Płoszkiewicz, Bitok, Głowicki (69' Mabiala), Bayer (46' Orpik), Wojciechowski (69' Dyszy), Wiktoruk, Wasilewski (69' Jarmołowicz), Karpiński, Lutostański (69' Pawłowski)