Piłkarska III liga. Poznaliśmy ostateczne miejsca podlaskich drużyn

2021.06.19 20:30
Sezon w piłkarskiej III lidze (gr. I) dobiegł końca. W ostatniej serii zmagań żadnej ekipie z Podlasia nie udało się sięgnąć po punkty. Najbliżej uniknięcia porażki był KS Wasilków.

Zawodnicy Olimpii Zambrów, wychodząc na domowy mecz z KS-em Kutno, wiedzieli, że wywalczenie utrzymania w lidze jest już niemożliwe, ale mimo to ekipa z północno-wschodniej Polski chciała batalię 2020/2021 zakończyć z przytupem. Początkowo sobotnie (19.06) spotkanie układało się po myśli Podlasian, gdyż w 13. minucie na 1:0 dla gospodarzy trafił Kamil Zalewski. Niestety tuż przed przerwą za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Daniel Kraska, dlatego po zmianie stron goście mieli zdecydowanie łatwiejsze zadanie podczas pogoni za wynikiem. Zambrowianie przez wiele minut dzielnie bronili korzystnego dla siebie rezultatu, jednak w końcówce meczu defensywa Olimpii skapitulowała - i to dwukrotnie - przez co wszystkie oczka powędrowały na konto drużyny z Kutna, która zwyciężyła na Podlasiu 2:1.

Dzień wcześniej niesamowity pojedynek z Huraganem Morąg stoczył Ruch. Zespół z Wysokiego Mazowieckiego po 10 minutach wyjazdowego starcia wygrywał już 2:0, ale ostatecznie w tym szalonym widowisku Podlasianie polegli. Padło aż 10 goli, a końcowy wynik to 6:4 dla gospodarzy. Bramki w ekipie Ruchu zdobywali Łukasz Grzybowski (x2), Łukasz Trąbka oraz Kamil Jackiewicz.

Duże szanse na punkt w ostatniej serii zmagań miał KS Wasilków. Outsider rozgrywek w domowym pojedynku z GKS-em Wikielec do 90. minuty remisował z rywalem 0:0 i wydawało się, że starcie zakończy się bez goli. Tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie do siatki trafił bowiem Filip Wójcik, dlatego drużynie z Wasilkowa nie udało się na pożegnanie z III-ligowymi rozgrywkami osiągnąć dobrego rezultatu.

Rezerwy białostockiej Jagiellonii swój mecz w ramach 36. kolejki zagrały już kilkanaście dni temu. Żółto-Czerwoni polegli ze Zniczem Biała Piska 2:6.

W końcowym rozrachunku drugi garnitur Jagi wywalczył w tabeli miejsce numer 8. Pozostałe ekipy z Podlasia niestety z III ligi spadają. Olimpia uplasowała się na 19. pozycji, oczko niżej znalazł się Ruch, a KS Wasilków zamknął stawkę, czyli zajął lokatę numer 22.

Olimpia Zambrów - KS Kutno 1:2 (1:0)
Bramki: Kamil Zalewski 13 - nieznani zawodnicy 78, 83
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Bieliński - Wasiak, Maliszewski, Ciborowski, Głowicki, Zalewski, Paczkowski, Radecki, Kraska, Wyszomierski, Łydkowski

Huragan Morąg - Ruch Wysokie Mazowieckie 6:4 (2:3)
Bramki: Sebastian Kwaczreliszwili 22, 37, 79, 90k, 90+3, Paweł Galik 56 - Łukasz Grzybowski 5, 34k, Łukasz Trąbka 10, Kamil Jackiewicz 67

Znicz Biała Piska - Jagiellonia II Białystok 6:2 (2:0)
Bramki: Hubert Molski 36, Bartosz Giełażyn 38, 49k, 90, Dawid Kalinowski 74, Maciej Famulak 87 - Patryk Czerech 51, Michał Kosikowski 55
Jagiellonia II Białystok: Jasionek - Kosikowski, Czerech, Płoszkiewicz, Kosikowski, Huczko (85' Jarosz), Jarmołowicz, Mościcki (72' Tymendorf), Szczygieł (72' Latuszek), Matras, Maciejuk, Wasilewski (78' Żarejko)

KS Wasilków - GKS Wikielec 0:1 (0:0)
Bramka: Filip Wójcik 90