Piłkarska III liga. Zapunktowała tylko Olimpia

2018.11.18 19:11
Olimpia Zambrów podzieliła się oczkami ze Świtem, Ruch Wysokie Mazowieckie poległ z drugim garniturem Legii, a ŁKS 1926 Łomża nie sprostał Sokołowi Ostróda. Tak wyglądają rozstrzygnięcia gier z udziałem podlaskich III-ligowców w 17. kolejce zmagań.
Fot: pixabay.com

Podlaskie zespoły występujące na szczeblu III ligi przez całą piłkarską jesień nie mogły złapać odpowiedniej formy, dlatego zbliżająca się zimowa przerwa powinna zostać w Zambrowie, Łomży i Wysokiem Mazowieckiem przyjęta z wielką radością.

To, że ekipom z północno-wschodniej Polski nie wiedzie się w tym sezonie najlepiej, potwierdziła też seria gier numer 17. W niej Olimpia zaledwie zremisowała na wyjeździe 0:0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (w 47. minucie rzut karny dla Biało-Niebieskich zmarnował Kamil Zalewski), natomiast ŁKS 1926 Łomża poległ u siebie 1:2 z Sokołem Ostróda. Decydujący gol dla gości padł w doliczonym czasie gry, a jego strzelcem został Adrian Bieńkowski.

Jeszcze słabiej spisali się zawodnicy Ruchu, którzy w Ząbkach musieli uznać wyższość Legii II Warszawa. Rezerwy stołecznego klubu - po bramkach Radosława Pruchnika, Michała Bajdura (dwie) oraz Macieja Rosołka - wygrały aż 4:0.

Zanim piłkarze Olimpii Zambrów i ŁKS-u Łomża rozpoczną urlopy, czeka ich jeszcze jeden, bezpośredni mecz. Chodzi tu oczywiście o starcie z 16. kolejki, które z powodu strajku policjantów zostało przełożone na 24 listopada.

Aktualna tabela III ligi (gr. I): Ściąga kibica. Gra I, II i III liga, a także CLJ

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Zambrów 0:0 (0:0)

ŁKS 1926 Łomża - Sokół Ostróda 1:2 (0:1)
Bramki: Rafał Maćkowski 80 - Mateusz Broź 45, Adrian Bieńkowski 90

Legia II Warszawa - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:0 (2:0)
Bramki: Radosław Pruchnik 11k, Michał Bajdur 14, 64, Maciej Rosołek 56