Piłkarze Jagiellonii zaprezentowali się w narodowych barwach

2019.03.27 10:06
Trwa przerwa na mecze reprezentacji. Międzynarodowe zmagania toczą nie tylko dorosłe drużyny walczące o awans na EURO 2020. Spotkania rozgrywają także młodzieżówki, w których szansę występu otrzymali Patryk Klimala oraz Martin Adamec.

Podstawowy w ostatnim czasie snajper Jagiellonii Białystok - Patryk Klimala - zaliczył we wtorek (26.03) 16-minutowy występ w reprezentacji Polski U-21 przeciwko Serbii. Zawodnik Dumy Podlasia w 74. minucie - przy wyniku 0:1 - zastąpił na placu gry Patryka Dziczka. Ostatecznie towarzyski pojedynek zakończył się triumfem rywali w stosunku 2:0. Gole dla serbskiej drużyny zdobywali Erhan Masović oraz Lazar Randelović.

Warto zaznaczyć, że w starciu tym można było oglądać też dwóch byłych Jagiellończyków. Cały mecz między słupkami rozegrał Bartłomiej Drągowski, natomiast w drugiej połowie na murawie zameldował się Karol Świderski.

Również 0:2 poległa Słowacja U-21, która w Dunajskiej Stredzie przegrała towarzysko z Norwegią U-20. W podstawowym składzie gospodarzy pojawił się pomocnik Jagiellonii - Martin Adamec. Gracz drugiej linii po boisku biegał przez 60 minut i rywalizację zakończył z żółtą kartką na koncie.

Inny z młodych Jagiellończyków - Michał Ozga - pojedynek narodowej drużyny Polski do lat 20 z Niemcami, będący częścią Turnieju Ośmiu Narodów, obejrzał z ławki rezerwowych. Przygotowująca się do Mistrzostw Świata U-20 kadra Jacka Magiery poległa z ekipą naszych zachodnich sąsiadów 0:2. Do siatki Polaków trafiali David Otto, a także Sidney Friede.

Polska U-21 - Serbia U-21 0:2 (0:0)
Bramki: Erhan Masović 71, Lazar Randelović 86

Polska U-21: Bartłomiej Drągowski - Robert Gumny (46' Karol Fila), Mateusz Wieteska, Dominik Jończy, Paweł Stolarski (86' Damian Gąska) - Kamil Jóźwiak (75' Mateusz Wdowiak), Patryk Dziczek (75' Patryk Klimala), Szymon Żurkowski (46' Filip Jagiełło), Jakub Piotrowski (62' Bartosz Kapustka), Sebastian Szymański (62' Konrad Michalak) - Adam Buksa (62' Karol Świderski)

Słowacja U-21 - Norwegia U-20 0:2 (0:2)
Bramki: Erling Haland 38, Leo Skiri Ostigard 45

Słowacja U-21: Vantruba (46' Petras) - Sulek, Vasko (46' Bednar), Oravec, Vojtko (46' Sluka) - Herc, Pokorny (46' Strelec), Adamec (60' Spyrka) - Tupta (65' Dancak), Bozeník (85' Kmet), Tomić (60' Svec)

Polska U-20 - Niemcy U-20 0:2 (0:1)
Bramki: David Otto 17, Sidney Friede 78

Polska U-20: Karol Niemczycki - Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński (46' Adam Chrzanowski), Adrian Gryszkiewicz (46' Adrian Benedyczak) - Jakub Bednarczyk (70' Mikołaj Kwietniewski), Radosław Kanach (70' Bartosz Slisz), Adrian Stanilewicz, Adrian Łyszczarz (83' Mateusz Bogusz), Tymoteusz Puchacz (60' David Kopacz) - Dominik Steczyk