PlusLiga. Historyczne zwycięstwo Ślepska w siatkarskiej elicie

2020.03.05 10:16
W środowy (4.03) wieczór rozegrane zostało zaległe spotkanie 17. kolejki PlusLigi pomiędzy Treflem Gdańsk a Ślepskiem Malow Suwałki. Mecz ten wygrali Podlasianie, którzy po raz pierwszy po awansie zwyciężyli bez straty seta.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

11 zwycięstw i 12 porażek - taki bilans pozwala siatkarzom Ślepska Malow Suwałki zajmować w tej chwili 7. miejsce w PlusLidze. Awans do play-offów, w których weźmie udział 8 najlepszych drużyn, jest więc coraz bliżej.

Kolejny krok w kierunku wymarzonej "8" podopieczni Andrzeja Kowala wykonali w środę, pokonując na wyjeździe 3:0 ekipę z Gdańska. Trefl w batalii z podlaskim beniaminkiem nie miał nic do powiedzenia. Poszczególne partie kończyły się bowiem do 15, 20 i 14. To było jedno z najlepszych spotkań suwalczan po awansie na najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju. Jeżeli chodzi o sam wynik, to nawet nie jedno z najlepszych, a po prostu najlepsze, gdyż nigdy wcześniej Ślepsk nie wygrał na poziomie PlusLigi bez straty seta.

Tytuł MVP za zaległy mecz powędrował do przyjmującego gości - Nicolasa Szerszenia. Siatkarz ten zdobył 19 punktów, z czego 3 oczka zostały dopisane do jego dorobku po asach serwisowych.

W następnej serii zmagań beniaminek z północno-wschodniej Polski zmierzy się na wyjeździe z zamykającym stawkę BKS-em Visła Bydgoszcz. Pojedynek ten dojdzie do skutku w najbliższą sobotę (7.03).