Pływacy Juvenii rozbili bank. Zdobyli 125 medali

2017.12.04 10:45
W dniach 1-2 grudnia odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Najlepszym klubem imprezy została białostocka Juvenia, której zawodnicy wywalczyli aż 125 krążków.
Fot: Juvenia Białystok

Międzyszkolny Klub Sportowy Juvenia Białystok został mistrzem Podlasia w pływaniu. Zespół ze stolicy województwa zgarnął podczas imprezy podsumowującej 2017 rok 125 medali. 40 z nich było w kolorze złotym, 44 w srebrnym, a 41 w brązowym.

Podczas dwudniowych zawodów na suwalskiej pływalni zaprezentowało się 331 zawodników z 12 podlaskich klubów. W barwach Juvenii najlepiej wypadli Tomasz Bocheń i Maria Beszterda. Bocheń zdobył 4 złote medale, wygrywając zmagania na 50 m st. dowolnym, 100 m st. dowolnym, 50 m st. klasycznym i 100 m st. motylkowym, natomiast Maria Beszterda nie miała sobie równych w rywalizacji na 50, 100 i 400 m. st. dowolnym oraz na 100 m st. zmiennym.

Drugie miejsce w klasyfikacji klubowej zajął MUKS Olimpijczyk Suwałki, zaś trzecie MKP Wodnik Bielsk Podlaski.