Pływacy Juvenii rozpoczęli nowy sezon

2018.10.02 07:50
Zawodnicy Juvenii Białystok mają za sobą pierwszy start po letniej przerwie. Na zawodach w Ciechanowie reprezentanci podlaskiego klubu zgarnęli 28 medali.
Fot: MKS Juvenia Białystok

W sobotę (29.09) na basenowym obiekcie w Ciechanowie odbyły się zawody o nazwie "Jesienne Rozpływanie o Puchar Książąt Mazowieckich". W sportowej imprezie wzięło udział 263 zawodników z 24 klubów. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 (Juvenia Białystok) zdobyli 28 krążków (14 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych), co pozwoliło im wywalczyć 1. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Najlepszą pływaczką imprezy (rocznik 2005) została Maria Beszterda, zaś miano najlepszego zawodnika zmagań powędrowało w ręce Patryka Perza (rocznik 2006) oraz Mateusza Łupińskiego (rocznik 2005).

- Mateusz Michalczuk - III miejsce na 100 m st. grzbietowym,
- Mateusz Rapczewski - III miejsce na 100 m st. dowolnym, III miejsce na 100 m st. grzbietowym.

Ponadto złote krążki wywalczyły sztafety chłopców (4 x 100 m st. zmiennym - 13 lat) oraz dziewcząt (4 x 100 m st. zmiennym - 12 lat i 4 x 100 m st. zmiennym - 13 lat).