Po 8 meczach mają 8 punktów. Białostoczanie muszą uważać

2021.11.01 09:40
MOKS Słoneczny Stok Białystok po 8 kolejkach sezonu 2021/2022 zajmuje w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy miejsce numer 12. Przewaga Podlasian nad strefą spadkową wynosi tylko 2 oczka.
Fot: Maciej Safaryn

Zawodnicy MOKS-u w niedzielny (31.10) wieczór zmierzyli się na wyjeździe z ekipą Red Devils Chojnice. Rywale przed starciem znajdowali się niżej w tabeli od białostoczan, ale mimo skromnej liczby punktów na koncie to właśnie Czerwone Diabły objęły w trakcie meczu prowadzenie. Tuż po przerwie do siatki Słonecznych trafił bowiem Ołeh Nehela.

Dowodzona przez Adriana Citkę ekipa szybko odrobiła jednak straty, bo celnym strzałem w 25. minucie popisał się Piotr Skiepko, ale później gospodarze znów znaleźli sposób na defensywę białostoczan (gola zdobył Mario Ossorio) i zrobiło się nerwowo. Na szczęście w końcówce meczu przyjezdni zdołali przeprowadzić jeszcze jeden skuteczny atak, który uderzeniem zwieńczył Citko, dlatego podlaski zespół uniknął w niedzielę porażki. W starciu między Red Devils Chojnice a Słonecznymi padł remis 2:2.

W następnej kolejce MOKS zagra we własnej hali z AZS-em UW Wilanów. Klub z północno-wschodniej Polski w serii zmagań numer 9 musi powalczyć o pełną pulę punktów, gdyż w tej chwili przewaga białostoczan nad strefą spadkową nie jest zbyt duża. Kolejne niekorzystne rozstrzygnięcia mogą szybko sprawić, że to właśnie Słoneczni znajdą się "pod kreską".