Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok [RELACJA LIVE]

2013.02.23 00:00
Dziś (23 lutego) Jagiellonia Białystok przegrała wyjazdowe spotkanie 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:4 (0:2).
Fot: jagiellonia.net

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0). Bramki: Róbert Demjan 2, 82, Błażej Telichowski 17, Marek Sokołowski 66.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Richard Zajac - 10. Marek Sokołowski, 17. Dariusz Pietrasiak, 26. Bartłomiej Konieczny, 6. Błażej Telichowski - 8. Damian Chmiel, 11. Anton Sloboda (86, 9. Dariusz Kołodziej), 28. Dariusz Łatka, 20. Fabian Pawela (83, 27. Adam Deja), 13. Piotr Malinowski (74, 19. Marko Ćetković) - 23. Róbert Demjan.

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 17. Alexis Norambuena, 19. Ugochukwu Ukah, 4. Michał Pazdan, 18. Ľuboš Hanzel - 99. Dani Quintana, 77. Kim Min-kyun (77, 92. Tomasz Kowalski), 22. Rafał Grzyb, 6. Dawid Plizga (57, 20. Maciej Gajos), 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (46, 7. Euzebiusz Smolarek).

Żółte kartki: Sloboda (Podbeskiedzie) - Plizga, Kupisz, Pazdan (Jagiellonia).

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

1. minuta - Frankowski z Plizgą rozpoczynają spotkanie

2. minuta - Malinowski uciekł Norambuenie i podał do Demjana, który otworzył wynik meczu

7. minuta - Piewszy strzał zawodników Jagiellonii. Jednak Quintana uderzył nad poprzeczką

12. minuta - Na bramkę Podbeskidzia uderza Plizga. Jego strzał mija cel

17. minuta - Jagiellonia przegrywa 0:2. Kapitan Podbeskidzia - Marek Sokołowski zagrał głową do Błażeja Telichowskiego, który skierował piłkę do pustej bramki

21. minuta - W odpowiedzi uderza Plizga. Piłka po strzale zawodnika Jagi przeleciała nad poprzeczką

24. minuta - Jagiellonia powinna zdobyć kontaktową bramkę. Plizga był w sytuacji sam na sam z Zajacem. Jednak golkiper Podbeskidzia wygrał ten pojedynek

25. minuta - W odpowiedzi strzelał Demjan. Jednak jego uderzenie minęło cel

39. minuta - Michał Pazdan wybija piłkę po groźnym dośrodkowaniu gospodarzy

41. minuta - Plizga ukarany żółtą kartką za przeszkadzanie wznowieniu gry

42. minuta - Plizga uderza z dystansu. Jednak Zajac był na posterunku

45. minuta - Po błędzie Ukaha, w dogodnej sytucji znalazł się Demjan. Zawodnik Podbeskidzia przegrał pojedynek z golkiperem Jagi.

Koniec pierwszej połowy

46. minuta - Rozpczęła się druga połowa. Frankowskiego zmienił Smolarek

50. minuta - Chmiel uderzył na bramkę Jagiellonii. Na szczęście niecelnie

54. minuta - Żółtą kartką ukarany Kupisz

57. minuta - Gajos zmienia Plizgę

64. minuta - Gajos z dystansu.... metr obok bramki

66. minuta - Skołowski podwyższa na 3:0... dramat Jagi

67. minuta. - Pazdan ukarany żółtą kartką. Zawodnik Jagi nie zagra w najbliższym meczu

71. minuta - Telichowski podwyższa na 4:0... jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał gola

74. minuta - Cetkovic wchodzi za Malinowskiego

77. minuta - Kowalski wchodzi za Kima

82. minuta - Jaga przegrywa 0:4. Demjan podwyższa prowadzenie

86. minuta - Za faul na Quintanie żółta kartka dla Slobody, który opuszcza boisko, a za niego wchodzi Kołodziej.