Podlascy III-ligowcy znów zawiedli

2021.09.09 09:33
7. kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I) nie była szczęśliwa dla drużyn z północno-wschodniej Polski. Oba podlaskie kluby swoje środowe (8.09) mecze przegrały.
Fot: Jagiellonia Białystok

Rezerwy Dumy Podlasia zaliczyły trzecią ligową porażkę z rzędu. W 7. serii zmagań zespół prowadzony przez Wojciecha Kobeszkę poległ na własnym terenie, czyli przy ul. Elewatorskiej, ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W starciu tym długo utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak kwadrans przed końcem pojedynku stojącego między słupkami gospodarzy Abramowicza pokonał Szymon Kuźma i to przyjezdni w środowym meczu zgarnęli pełną pulę punktów.

W tej chwili Jagiellonia II Białystok znajduje się na 16. miejscu w tabeli (6 oczek w 6 meczach), czyli jest w strefie spadkowej. Trzeba jednak zaznaczyć, że na początku batalii 2021/2022 Żółto-Czerwoni nie mieli łatwego terminarza. Podlasianie mierzyli się już z Legionovią, Polonią Warszawa, Unią Skierniewice i Świtem, a więc z drużynami, które aspirują do zajęcia czołowych lokat w stawce.

W 7. kolejce porażki doznała również Wissa. Ekipa ze Szczuczyna udanie rozpoczęła domowe spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki, gdyż to właśnie beniaminek otworzył wynik rywalizacji (gola zdobył Łukasz Tercjak), jednak później do siatki trafiali już tylko goście. Lechia znalazła sposób na defensywę podlaskiej drużyny aż 4 razy, w efekcie czego Wissa poległa 1:4 i pozostała w tabeli na pozycji numer 17.

W następnej serii zmagań oba zespoły z północno-wschodniej części kraju zaprezentują się na wyjazdach. Rezerwy Jagi zagrają z Ursusem Warszawa, natomiast beniaminek ze Szczuczyna uda się na bój ze Zniczem Biała Piska. Mecze te dojdą do skutku w sobotę (11.09).

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra III liga

Jagiellonia II Białystok - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)
Bramka: Szymon Kuźma 75
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Abramowicz - Wasilewski (Jarmołowicz 2'), Dyszy, Majsterek, Płoszkiewicz, Bitok, Żabiuk (Nawrocki 76'), Bayer (Huczko 88'), Wiktoruk, Kostal, Karpiński (Samborski 76')

Wissa Szczuczyn - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:4 (1:2)
Bramki: Łukasz Tercjak 36 - Klim Morenkov 43, 70, Dominik Pecyna 45, Artur Ambroziński 73