Podlasie Białystok drużynowym wicemistrzem Polski

2021.09.06 13:27
W piątek (3.09) w Lublinie rozegrano finałowe zawody Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Tytuł drużynowego mistrza Polski wywalczył gospodarz, a więc AZS UMCS Lublin, natomiast na kolejnej lokacie uplasowało się Podlasie Białystok.
Fot: pixabay.com

104 punkty udało się zebrać reprezentantom Podlasia Białystok podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski. W zespole z północno-wschodniej części kraju wystąpił m.in. złoty medalista z Tokio w rzucie młotem, czyli Wojciech Nowicki. Świeżo upieczony mistrz olimpijski posłał "żelazo" na odległość 76.42 m, a taki wynik pozwolił bez problemu wygrać piątkowy konkurs.

Maksymalną liczbę 8 punktów zdobyli także: Bartosz Dudek (bieg na 400 m przez płotki) oraz Marlena Gola (bieg na 100 m). Drugie miejsca w swoich konkurencjach zajęli z kolei Justyna Jelska (bieg na 800 m) i Maksymilian Klepacki (bieg na 400 m). Identyczną lokatę wywalczyła też sztafeta 4 x 400 m mix startująca w składzie Bartosz Dudek, Anna Leszczyńska, Marlena Gola, Maksymilian Klepacki. Trzecia na dystansie 1500 m była natomiast Katarzyna Jankowska.

Drużynowym mistrzem kraju został AZS UMCS Lublin (124 punkty), zaś na najniższym stopniu podium znalazł się AZS-AWF Warszawa (104 punkty).