Podlasie kontra Warszawa 2:0

2018.01.28 08:43
W 18. kolejce siatkarskiej II ligi podlaskie zespoły mierzyły się z drużynami mającymi swe siedziby w Warszawie. BAS Białystok ograł Legię, natomiast Centrum Augustów pokonało stołeczny Czołg.
Fot: Fanpage BAS II Liga Mężczyzn

Po dwóch porażkach z rzędu w stosunku 2:3, tym razem BAS Białystok - grając na własnym parkiecie - zaprezentował się już tak, jak na lidera II-ligowych rozgrywek (gr. 2) przystało. Podlascy siatkarze pokonali w 18. serii zmagań znajdującą się tuż za podium Legię Warszawa 3:0, a kapitalny w wykonaniu gospodarzy był zwłaszcza set numer jeden, w którym to białostoczanie zwyciężyli aż 25:13. Kolejne części rywalizacji były już bardziej wyrównane, ale mimo to goście ze stolicy nie zdołali urwać faworyzowanemu BAS-owi żadnego seta.

Triumf nad innym warszawskim zespołem odniosło także Centrum Augustów. Ekipa z północno-wschodniej części kraju wygrała w delegacji z Czołgiem AZS UW 3:2, mimo że po stoczeniu trzech partii to rywale byli bliżej zwycięstwa.

Centrum z dorobkiem 12 triumfów i 4 porażek plasuje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli. Siatkarze BAS-u mogą się natomiast poszczycić bilansem 13 zwycięstw i tylko 3 starć, w których to musieli uznać wyższość rywali.

11. Lesan Halinów 16 2 11:48

BAS Białystok - Legia Warszawa 3:0 (25:13, 25:22, 25:21)
Czołg AZS UW Warszawa - Centrum Augustów 2:3 (23:25, 25:21, 25:21, 15:25, 10:15)