Podlaski pojedynek. Wigry lepsze od Olimpii

2017.02.01 15:31
Podlaskie kluby intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej w swoich klasach rozgrywkowych. Dziś – w Suwałkach – I-ligowe Wigry zmierzyły się z II-ligową Olimpią Zambrów. Górą okazali się podopieczni Dominika Nowaka, którzy pokonali rywali 3:1.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Zimowe przygotowania co roku sprawiają Wigrom sporo problemów. Suwałki nie należą bowiem do najcieplejszych miejsc w Polsce i często ekipa z północy Podlasia musi rozgrywać mecze poza swoim miastem. Tym razem nie było takiej potrzeby, gdyż doskonałym miejscem na rozegranie gry kontrolnej okazało się prawie pełnowymiarowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 10, które niedawno powstało.

Pierwszą bramkę, w spotkaniu rozegranym na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią, strzelili piłkarze Wigier. W 24. minucie do siatki Olimpii trafił Václav Cverna, jednak podopieczni Dominika Nowaka długo z prowadzenia się nie cieszyli, gdyż zaledwie 60 sekund później wyrównującą bramkę dla gości zdobył Łukasz Grzybowski.

Druga połowa to już większa dominacja drużyny z zaplecza Lotto Ekstraklasy, która musiała sobie radzić bez kontuzjowanych Kamila Adamka i Mamadou Kuku. Prowadzenie Wigrom w 75. minucie – wykorzystując rzut karny – dał Kamil Zapolnik, a niedługo później – ten sam zawodnik – ustalił wynik spotkania na 3:1.

Dla Wigier był to trzeci mecz sparingowy w tym roku. Suwalski zespół mierzył się już wcześniej z Żalgirisem Wilno (0:1) i Sūduvą Mariampol (2:0).

Pięć gier mają za sobą zawodnicy Olimpii. II-ligowcy pokonali do tej pory Mławiankę Mława oraz MKS Ciechanów 4:1, zremisowali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 oraz przegrali z Pogonią Siedlce 0:2.

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 3:1 (1:1)
Bramka: Václav Cverna 24, Kamil Zapolnik 75k, 85 - Łukasz Grzybowski 25

Wigry Suwałki: (skład wyjściowy) Patryk Sobolewski - Frank Adu Kwame, Václav Cverna, Maciej Wichtowski, Rafał Remisz - Filip Rusiak, Adrian Karankiewicz, Mateusz Radecki, Robert Dadok, Miłosz Kozak - Patryk Jaworowski

Olimpia Zambrów: Arkadiusz Fabiański (46 Marcin Kapica) - Marcin Byszewski, Michał Kuczałek, Michał Kołodziejski, Hubert Kotus (46 Rafał Włodarczyk) - Jakub Bach (46 Adrian Wójcik), Daniel Michałowski, Bartosz Osoliński, Jakub Sołdecki (60 Mateusz Jastrzębski), Łukasz Grzybowski (46 Patryk Brzeski) - Fabian Piasecki (46 Sebastian Szerszeń)