Podwójne mistrzostwo świata. Formacja taneczna Kadryl Białystok okazała się najlepsza

2019.12.13 16:00
Kadryl Białystok zdobył tytuły Mistrzów Świata Formacji Tanecznych w stylu Standard. To kolejny ogromny sukces taneczny w naszym mieście i regionie.
Fot: materiały organizatora/materiały formacji

Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych WDC AL – Kraków 2019

Na Mistrzostwach Świata Formacji Tanecznych, które odbywają się w Krakowie (12-13.12) Kadryl Białystok zdobył tytuły Mistrzów Świata Formacji Tanecznych w stylu Standard.

Formacja Kadrylucky Białystok po zaprezentowaniu choreografii do muzyki z filmu La La Land, wraca z tytułem Mistrzów Świata WDC AL w kategorii młodzieżowej. Starsi koledzy z formacji Kadryl Białystok w kategorii dorosłych, zaprezentowali choreografię: Made In Poland do polskiej muzyki filmowej i również zdobyli tytuł mistrzów świata.

Po raz pierwszy w Polsce

Mistrzostwa światowej federacji WDC AL po raz pierwszy odbyły się w Polsce i po raz pierwszy w historii formacje tego samego klubu zdobyły tytuł mistrzów świata. Zaś w listopadzie tancerze obu zespołów wywalczyli tytuły Mistrzów Polski Formacji Tanecznych FTS za rok 2019.

Kolejne wyzwania przed nimi

Kolejnym wyzwaniem białostockich tancerzy bedzie największy i najstarszy na świecie Blackpool Dance Festival, który po raz 95 odbędzie się w maju 2020r. Celem postawionym przez trenerów i tancerzy jest zdobycie cennego trofeum, czego do tej pory nie dokonała żadna polska formacja.

Kadryl

Formacja powstała w lipcu 2008 roku w oparciu o dorosłe pary sportowe KTT Kadryl Białystok. Pierwsze zgrupowanie odbyło się w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Piotr Galiński wspólnie z Bartłomiejem Szarżanowiczem przygotowali choreografię pt. Dean Martin. Opiekę trenerską od początku sprawowali Justyna Cichosz i Gracjan Konstantynowicz. Celem było przygotowanie i start na Mistrzostwach Polski w Kraśniku. W debiucie Kadryl zajął 2 miejsce w stawce 4 zespołów.

Od 2016r. na turniejach formacji pojawiły się zespoły Kadrylucky Białystok (instr. Justyna Cichosz, Gracjan Konstantynowicz), Piruet Grajewo (instr.Karolina Poniatowicz, Dariusz Jabłoński) i SOK Sokółka (Karolina Poniatowicz, Adam Jabłoński) zdobywając medale i tytuły Mistrzów Okręgu Podlaskiego oraz Mistrzostw Polski.