Podział punktów w Suwałkach. Gole padały w samej końcówce

2021.09.12 09:37
W 8. kolejce eWinner II Ligi rywalem Wigier był Znicz Pruszków. Kibice zgromadzeni na trybunach suwalskiego stadionu obejrzeli wyrównane widowisko, które zakończyło się remisem 1:1.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Wigry Suwałki w sezonie 2021/2022 nie prezentują jak na razie wybornej dyspozycji. Biało-Niebieskim zdobywanie punktów przychodzi z wielkim trudem i nie inaczej było w sobotę (11.09). Na obiekcie przy ul. Zarzecze najpierw lepiej wyglądał Znicz, który stwarzał zagrożenie głównie po akcjach kreowanych przez Nagamatsu, jednak to gospodarze w pierwszych 45 minutach byli bliżej strzelenia gola. Tuż przed przerwą słupek obił bowiem Mikołaj Łabojko.

Po zmianie stron oba zespoły wciąż długo nie mogły sforsować defensywy swojego przeciwnika. Długo, czyli do minuty numer 84, kiedy to kontrę własnej drużyny skutecznie wykończył Szymon Kaliniec, pakując piłkę do pustej bramki. Mimo niekorzystnego obrotu spraw Biało-Niebiescy zdołali jednak uniknąć porażki. Niedługo po wznowieniu gry na korzyść suwalczan podyktowany został rzut karny, a ponieważ z 11 metrów Piotr Pierzchała się nie pomylił, mecz pomiędzy Wigrami a Zniczem zakończył się wynikiem 1:1.

Teraz przed ekipą trenowaną przez Dawida Szulczka dwie bardzo trudne przeprawy, gdyż w sobotę (18.09) klub z północno-wschodniej części kraju zagra na wyjeździe z wiceliderem II ligi, czyli Ruchem Chorzów, a następnie w I rundzie Pucharu Polski Biało-Niebiescy gościć będą u siebie Legię Warszawa.

Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
Bramki: Piotr Pierzchała 87k - Szymon Kaliniec 84

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Michał Ozga (81' Fahd Aktaou), Tomasz Lewandowski, Piotr Pierzchała, Kacper Gruszczyński (29' Bartosz Prętnik) - Mariusz Rybicki (67' Denis Gojko), Mikołaj Łabojko (67' Mateusz Sowiński), Bartłomiej Babiarz (82' Kosei Iwao), Patryk Mularczyk - Kamil Adamek

Znicz Pruszków: Jan Jurczak - Marcin Bochenek, Jakub Ostrowski, Martin Baran, Peter Drobnak (75' Artur Stawikowski) - Krystian Tabara (63' Łukasz Kosakiewicz), Szymon Kaliniec, Maciej Machalski, Shuma Nagamatsu (69' Lukas Hrnciar), Dawid Barnowski - Bartłomiej Kręcichwost (63' Mariusz Gabrych)