Pokaz siły Żubrów. Sokół rozbity w pył

2017.12.23 09:51
Koszykarze białostockich Żubrów w niezwykle dobrych humorach będą mogli zasiąść do świątecznych stołów. W ostatnim tegorocznym meczu Podlasianie rozbili Sokoła Ostrów Mazowiecka 110:80 i pokazali, że w tym sezonie liczy się tylko awans.
Fot: pixabay.com

Białostoccy kibice, którzy zdecydowali się na małą przerwę od świątecznych obowiązków i udali się w piątkowy (22.12) wieczór do hali VI Liceum Ogólnokształcącego, aby obejrzeć koszykarskiej spotkanie w ramach II ligi nie mogą żałować. Żubry zaprezentowały bowiem koszykówkę totalną i rozgromiły Sokoła Ostrów Mazowiecka 110:80.

Już pierwsza kwarta wskazywała na to, że ostatni tegoroczny mecz rogatej drużyny będzie dla zgromadzonych fanów miłym wspomnieniem. Gospodarze wygrali ją 33:14, a w kolejnej odsłonie rywalizacji powiększyli swą przewagę do 30 punktów. Taki bieg wydarzeń sprawił, że zawodnicy Żubrów w kwartach numer trzy i cztery zagrali już nieco mniej ambitnie i mecz stał się bardziej wyrównany.

Nie zmienia to jednak faktu, że podlaski zespół zdeklasował przeciwników i odniósł 11. zwycięstwo w 14. meczu. Tradycyjnie już świetne zawody rozegrał Bartłomiej Wróblewski – autor 21 oczek – ale bardzo dobrze zaprezentował się także Krzysztof Kalinowski, który trafił 4 z 5 rzutów za 3 punkty i mecz zakończył z 14 punktami na koncie.

Kolejne starcie białostoczanie stoczą w pierwszy weekend stycznia. W pojedynku inaugurującym rok 2018 rogata ekipa podejmie na własnym terenie AZS UMCS Lublin.

Żubry Białystok – Sokół Ostrów Mazowiecka 110:80 (33:14, 28:17, 23:26, 26:23)
Żubry Białystok: Adam Sulima-Dolina (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (12 pkt), Daniel Kamiński (0 pkt), Bartłomiej Wróblewski (21 pkt), Krzysztof Kalinowski (14 pkt), Patryk Andruk (6 pkt), Marcin Monach (2 pkt), Andrzej Misiewicz (17 pkt), Paweł Rećko (7 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (16 pkt), Paweł Karasiewicz (0 pkt), Piotr Borowik (10 pkt)