Polska Ekstraklasa Żeglarska. Dziewiąte miejsce białostoczan

2018.08.01 10:15
W sobotę i niedzielę (28-29.07) - w Szczecinie - rozegrana została 2. runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Białostocki Dżygit uplasował się na miejscu numer dziewięć.
Fot: Podlaski Żeglarski Klub Sportowy Dżygit

Na zawody rozgrywane na Jeziorze Dąbie ekipa Delphia PŻKS Dżygit Białystok wyruszyła w dobrych nastrojach. Poprzednie zmagania Podlasianie zakończyli bowiem na miejscu numer pięć, co jak na inaugurację rywalizacji było wynikiem więcej niż dobrym.

Białostocka drużyna do weekendowego boju stanęła w składzie: Tomasz Kulesza, Paweł Kulesza, Maciej Garniewski i Adam Konecki. Tym razem nie udało się jednak powtórzyć rezultatu z Gdyni i Dżygit nie bił się o podium. Żeglarze ze stolicy Podlasia po dwóch dniach rywalizacji i 18 wyścigach stoczonych w niesamowitym upale, uplasowali się na pozycji dziewiątej. Zwyciężyła ekipa gospodarzy - SEJK Pogoń - która wyprzedziła PZU Jeziorak Yacht Club oraz Legię Warszawa.

Dżygit po zawodach w Gdyni i Szczecinie - z dorobkiem 12 punktów - znajduje się w klasyfikacji generalnej na miejscu ósmym.