Polska Ekstraklasa Żeglarska. Dżygit coraz wyżej

2017.08.24 09:51
Podlaski Żeglarski Klub Sportowy Dżygit w każdych kolejnych zawodach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej zajmuje coraz wyższe miejsca. Na imprezie w Gdyni uplasował się na lokacie nr 5.
Fot: PŻKS Dżygit

Po 10. pozycji zajętej w Sopocie i 6. miejscu wywalczonym w Świnoujściu, tym razem podlaski Dżygit – na niemal bezwietrznych zawodach w Gdyni – zajął 5. lokatę. Ekipa reprezentowana przez Tomasza Kuleszę (sternik), Macieja Garniewskiego (trymer grota), Pawła Kuleszę (trymer żagli przednich), Adama Koneckiego (dziobowy) i Zbigniewa Kuleszę (rezerwowy) wygrała kilka pojedynczych startów, co pozwoliło podczas III rundy zmagań wyprzedzić takie zespoły jak Legia Warszawa, Jacht Klub Gdańsk czy Jacht Klub Morski Gryf Gdynia.

Regaty wygrała załoga reprezentująca Yacht Club Sopot dowodzona przez Rafała Sawickiego. 2. miejsce – z taką samą liczbą punktów oraz bilansem zajmowanych miejsc – zajął Jacht Klub Kamień Pomorski prowadzony przez Patryka Zbroję.

Dzięki dobrej pozycji w Gdyni Podlaski Żeglarski Klub Sportowy Dżygit awansował w klasyfikacji generalnej na 6. miejsce. Choć ekipa z północno-wschodniej Polski nie ma już większych szans na medal, to jednak korzystny wynik na ostatniej imprezie w Szczecinie może Dżygitowi pozwolić wyprzedzić OKŻ Olsztyn i PMT TŻR Szczecin. Finał cyklu odbędzie się 9 i 10 września.