Porażka Lowlanders i spadek do drugiej ligi

2011.06.19 00:00
W rozegranym w sobotę 18 czerwca meczu dziewiątej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I Seahawks Gdynia pokonali Lowlanders Białystok 68:0. Dzięki szóstemu zwycięstwu w sezonie Jastrzębie awansowały do półfinału ligi. Ósma, w tym sezonie, porażka białostoczan spowodowała to, że drużyna ta spada do drugiej ligi.
Fot: sxc.hu

W całym spotkaniu szalał kanadyjski rozgrywający gdynian Luke Zetazate. Aż 8 z 10 przyłożeń gospodarzy sobotniego meczu zostało zdobytych po precyzyjnych podaniach quarterbacka Jastrzębi.

Już pierwsze dwie kwarty, w których gospodarze zdobyli łącznie 49 punktów pozbawiły białostoczan pierwszoligowych złudzeń. Worek z punktami rozsupłał Peter Plesa łapiąc ładne podanie Zetazate. Później punktowali Pilachowski, ponownie Plesa i Sebastian Krzysztofek. Drugą kwartę otworzył bardzo efektowną akcją powrotną, po przechwyceniu piłki po podaniu rozgrywającego białostoczan, Maciej Siemaszko. Po przebiegnięciu z futbolówką 90 jardów Siemaszko zdobył dla swojej drużyny 33. punkt.

W całym spotkaniu Siemaszko był też skuteczny jak kopacz. Przy dziesięciu próbach podwyższeń za jeden punkt chybił dwukrotnie. Dzięki zdobyciu, w trzeciej kwarcie, przyłożenia po podaniu Zetazate Siemaszko dokonał rzadkiej sztuki - w całym spotkaniu punktował w ataku, obronie i formacjach specjalnych.

Pogodzeni ze spadkiem do PLFA II Lowlanders, mimo ambitnej walki, nie byli w stanie zdobyć punktów i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Jastrzębi, które rozegrały ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością.

Po dwutygodniowej przerwie Seahawks zagrają we Wrocławiu w półfinale PLFA I. 2 lipca, rywalem Jastrzębi będzie lider po rundzie zasadniczej - drużyna The Crew. Dla Lowlanders był to ostatni mecz w sezonie.

Seahawks Gdynia - Lowlanders Białystok 68:0 (27:0, 21:0, 13:0, 7:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Petera Plesy po 25-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)

14:0 przyłożenie Gawła Pilachowskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)

27:0 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 25-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate

II kwarta
34:0 przyłożenie Macieja Siemaszko po 90-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)

41:0 przyłożenie Łukasza Płaczka po 12-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)

48:0 przyłożenie Pawła Fabicha po 7-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)

III kwarta
55:0 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 16-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)

61:0 przyłożenie Macieja Siemaszko po 9-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate

IV kwarta
68:0 przyłożenie Marcina Szramki po 15-jardowej akcji po podaniu Luke'a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)